Pośpimy dłużej

Wydarzenia

Pośpimy dłużej

28.10.2016
autor: Redakcja
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy, cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3 na godz. 2.  Do czasu letniego wrócimy 26 marca 2017 roku.
W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca. W Polsce jest nawet specjalny akt prawny, zmianę czasu reguluje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie żyje Ewa Saulewicz

Nie żyje Ewa Saulewicz

Po ciężkiej chorobie zmarła Ewa Saulewicz, wieloletnia wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida. Pogrzeb odbędzie się w piątek 8 marca o godz. 10.30 w kościele św. Anny w Wilanowie, ul. Kolegiacka 1, Warszawa.
zobacz więcej
Inauguracja Lata z Radiem. Koncert w Wyszkowie 8 lipca (foto)

Inauguracja Lata z Radiem. Koncert w Wyszkowie 8 lipca (foto)

W czwartek 22 czerwca w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbyła się oficjalna inauguracja 46. edycji trasy koncertowej „Lato z Radiem”. Wzięli w niej udział również przedstawiciele Wyszkowa – jednego z 20 miast partnerskich. Impreza w Wyszkowie już w sobotę 8 lipca.
zobacz więcej
Czy joga jest dobra na kręgosłup?

Czy joga jest dobra na kręgosłup?

W dzisiejszych czasach zdrowy kręgosłup to luksus, którym cieszy się bardzo niewiele osób. Badania dowiodły, że z roku na rok coraz więcej osób boryka się ze schorzeniami kręgosłupa. Co ciekawe, mówimy zarówno o tych starszych osobach, jak i młodszych. Przyjmowanie leków przeciwbólowych nigdy nie rozwiąże naszego problemu, a tylko go zamaskuje. Bardzo skutecznym sposobem na walkę z bólami oraz chorobami kręgosłupa jest joga. Ponadto, jest to bardzo tanie rozwiązanie, gdyż jedyne, w co się musimy zaopatrzyć to odpowiednia mata do jogi. Co warto wiedzieć na ten temat?
zobacz więcej
O wsparciu osób z niepełnosprawnościami

O wsparciu osób z niepełnosprawnościami

Wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym świętuje w tym roku 25-lecie. Jednym z elementów obchodów będzie konferencja „System wsparcia osób z niepełnosprawnościami - dobre praktyki”, która odbędzie się we wtorek 28 maja o godz. 10 w auli wyszkowskiej filii Wyższej Szkoły im. P. Włodkowica.
zobacz więcej