Porządki na i przy cmentarzu (foto)

Wydarzenia

Porządki na i przy cmentarzu (foto)

29.10.2020
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
W piątek premier ma ogłosić decyzję w sprawie dostępności cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych. Sporo osób i tak rozkłada odwiedziny grobów bliskich zmarłych na kilka dni. Gorączkowe porządki trwają nie tylko na cmentarzu parafialnym, ale także na ul. Nadgórze. Gmina zapewnia, że remontowany odcinek będzie przejezdny.
 
Cmentarz parafialny tonie w pięknych, jesiennych barwach. Spadające liście wyglądają malowniczo, ale dla osób porządkujących groby bliskich są uciążliwe. W tym roku na cmentarzach nie brakuje osób sprzątających, ale już teraz wiele jest osób odwiedzających groby. Co roku większość z nas odwiedza kilka cmentarzy, ale w szczególnym czasie epidemii wizyty te rozkładamy na kilka dni. Największego natłoku można się jednak spodziewać w weekend i kilka późniejszych dni, o ile rząd nie wprowadzi ograniczeń. - W piątek przedstawimy informacje dotyczące dostępności cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych, zasady pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy uregulować - w czwartek zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Przy cmentarzu trwają ostatnie prace związane z przebudową ul. Nadgórze. To fragment większej inwestycji - przebudowy ul. Matejki. Miała być gotowa z końcem października, ale wykonawca (Zakład Usług Terenowych Budowlanych i Porządkowych Margot z Warszawy) złożył wniosek o przedłużenie prac do końca listopada. Mimo to ul. Nadgórze na Wszystkich Świętych ma być przejezdna. - Robimy wszystko, żeby tak było - mówi naczelnik wydziału inwestycji Adam Mróz.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość