Ponad 5 mln na budowę boiska

Wydarzenia

Ponad 5 mln na budowę boiska

03.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Boczne boisko stadionu miejskiego już niedługo będzie wyglądało o wiele, wiele lepiej. Zawodnicy klubów piłkarskich i futbolu amerykańskiego nie mogą się już doczekać. Do przetargu wpłynęły dwie oferty w wysokości 5 mln 146 tys. zł oraz 5 mln 188 tys. zł.
I etap modernizacji stadionu zakłada budowę boiska bocznego do piłki nożnej i futbolu amerykańskiego o wymiarach płyty 117,6 x 74,4m (powierzchnia 8778,44 m kw.) i nawierzchni z trawy syntetycznej. Boisko na całej długości zostanie ogrodzone piłkochwytami do wysokości 9,0 m (poza strefami za bramkami do futbolu amerykańskiego do 12,0 m), wraz z furtkami i bramami technicznymi. Przy boisku powstanie trybuna (konstrukcja żelbetowa) z miejscami siedzącymi dla 521 osób + spikerka i stojącymi dla 45 osób. Konieczne jest też wykonanie układu komunikacyjnego dla pieszych oraz pojazdów. Teren zostanie ogrodzony i oświetlony, boisko – wyposażone.
Do przetargu przystąpiły dwie firmy: Moris-Polska z Warszawy z ofertą 5.146.804 zł oraz konsorcjum firm Sport Invest z Gdyni i Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna z ofertą 5.188.500 zł.
Przypomnijmy, że o dofinansowanie w wysokości 2 mln zł na pierwszy etap modernizacji stadionu gmina wystąpiła do ministerstwa sportu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Trzydniowy maraton egzaminacyjny (foto)

Trzydniowy maraton egzaminacyjny (foto)

W środę 19 kwietnia o godz. 9.00 wyszkowscy uczniowie klas III gimnazjum, jak ich rówieśnicy w całym kraju,  przystąpili do trzydniowego maratonu egzaminacyjnego. W gminie Wyszków powinno go pisać 393 uczniów.
zobacz więcej
Wyszków nauką stoi (foto)

Wyszków nauką stoi (foto)

Pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy 13 czerwca w wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku odbył się VIII Wyszkowski Dzień Nauki, pod hasłem „1918 – 2018 – Piękna Niepodległa”. – Dziś nauką Wyszków stoi – skonstatował burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Pralnie chemiczne i ich popularność

Pralnie chemiczne i ich popularność

Na rynku z każdym rokiem pojawia się coraz więcej nowoczesnych modeli pralek domowych. Ich producenci oferują przeróżne programy do prania ubrań, które mają dbać nie tylko o ubrania całej rodziny noszone codziennie, ale także o takie, które wyprodukowane są z tkanin wymagających właściwej pielęgnacji.
zobacz więcej
Pożyczka dla każdego? Według prawa nie każdy może dostać pożyczkę

Pożyczka dla każdego? Według prawa nie każdy może dostać pożyczkę

Polskie prawo jest łagodne dla pożyczkobiorców. Znaczna część osób może otrzymać pożyczki w bankach i instytucjach pozabankowych. Nie można jednak powiedzieć, że istnieje pożyczka dla każdego - chyba że będzie tu mowa o pożyczce prywatnej. Istnieje kilka sytuacji, w których według prawa firmy nie mogą udzielać pożyczek. To m.in. ubezwłasnowolnienie całkowite oraz upadłość konsumencka.
zobacz więcej