Ponad 5 mln na budowę boiska

Wydarzenia

Ponad 5 mln na budowę boiska

03.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Boczne boisko stadionu miejskiego już niedługo będzie wyglądało o wiele, wiele lepiej. Zawodnicy klubów piłkarskich i futbolu amerykańskiego nie mogą się już doczekać. Do przetargu wpłynęły dwie oferty w wysokości 5 mln 146 tys. zł oraz 5 mln 188 tys. zł.
I etap modernizacji stadionu zakłada budowę boiska bocznego do piłki nożnej i futbolu amerykańskiego o wymiarach płyty 117,6 x 74,4m (powierzchnia 8778,44 m kw.) i nawierzchni z trawy syntetycznej. Boisko na całej długości zostanie ogrodzone piłkochwytami do wysokości 9,0 m (poza strefami za bramkami do futbolu amerykańskiego do 12,0 m), wraz z furtkami i bramami technicznymi. Przy boisku powstanie trybuna (konstrukcja żelbetowa) z miejscami siedzącymi dla 521 osób + spikerka i stojącymi dla 45 osób. Konieczne jest też wykonanie układu komunikacyjnego dla pieszych oraz pojazdów. Teren zostanie ogrodzony i oświetlony, boisko – wyposażone.
Do przetargu przystąpiły dwie firmy: Moris-Polska z Warszawy z ofertą 5.146.804 zł oraz konsorcjum firm Sport Invest z Gdyni i Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna z ofertą 5.188.500 zł.
Przypomnijmy, że o dofinansowanie w wysokości 2 mln zł na pierwszy etap modernizacji stadionu gmina wystąpiła do ministerstwa sportu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche