Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Wydarzenia

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

21.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
We wtorkową noc policja zatrzymała 20-letniego kierowcę, który na widok kontroli drogowej zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Mężczyzna był pijany i nie posiadał prawa jazdy.
 
Podejrzanie jadącego kierowcę policjanci zauważyli na ulicy 11 Listopada w Wyszkowie. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać mitsubishi do kontroli drogowej, ale jego kierowca nie reagował na dawane przez funkcjonariuszy sygnały. Mężczyzna lekceważył polecenia mundurowych i zamiast zatrzymać się, przyspieszał. Policjanci ruszyli za nim w pościg, na ulicy Prostej zablokowali mu dalszą jazdę.
Okazało się, że wyszkowianin jest pijany. Wynik badania alkomatem wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nie posiada również uprawnień do kierowania samochodem. Auto zresztą i tak nie było dopuszczone do ruchu.
Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom