Policyjny... piknik (foto)

Wydarzenia

Policyjny... piknik (foto)

27.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Bezpieczeństwo idzie w ruch - na festyn pod takim hasłem w sobotę 27 sierpnia na plac Miejski zaprosili wyszkowska policja i starostwo.
Z myślą o najmłodszych przygotowano wiele zabaw i konkursów. Maluchy chętnie zaglądały do miasteczka ruchu drogowego, gdzie czekały motochodziki, starsze dzieci korzystały z rowerowego toru przeszkód. Dla policjantów była to doskonała okazja, by uczulić najmłodszych uczestników ruchu drogowego na zasady bezpieczeństwa. Wszyscy opuszczali piknik z odblaskami.
Sporą atrakcją, nie tylko dla dzieci, była możliwość posiedzenia za kierownicą radiowozu, bojowego samochodu straży pożarnej czy na policyjnym motocyklu.
Festyn został zorganizowany w ramach projektu KIK-76 – Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, współfinansowanego przez porozumienie polsko-szwajcarskie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wystarczy tytuł finalistki

Wystarczy tytuł finalistki

Weronika Maksajdowska, uczennica klasy trzeciej o profilu filologiczno-prawnym w I LO im. C.K. Norwida, została finalistką XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jako jedna z dwóch osób z Mazowsza  zakwalifikowała się do finału ustnego. Jest bardzo zadowolona ze swojego wyniku. Tytuł finalisty daje maksymalną ocenę – 100% – z matury z języka polskiego i zwalnia z jej pisania. Powinien też ułatwić dostanie się na studia. Weronika jeszcze nie wie, jaki kierunek wybierze. Waha się między sinologią a PR i marketingiem medialnym.
zobacz więcej
Zagłosuj na Elizabeth z Karaibów

Zagłosuj na Elizabeth z Karaibów

Zespół Szkół na Polonezie oraz Elizabeth z Karaibów – lalka uszyta przez Nikolę Brejnak czekają na państwa głosy w ogólnopolskim konkursie UNICEF-u „Wszystkie kolory świata”.
zobacz więcej
Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Przy jednym głosie wstrzymującym burmistrz Grzegorz Nowosielski otrzymał, 21 czerwca, od rady miejskiej absolutorium za ubiegły rok. – Dochody wykonano powyżej planu, co potwierdza dynamiczny rozwój naszej gminy – podsumowując rok 2015, podkreślił skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. Zauważył, że z roku na rok rosną dochody gminy, a maleje zadłużenie.
- Trzeba to zawdzięczać przede wszystkim mądrej polityce burmistrza, skarbnika, nas radnych – sytuację finansową i inwestycje chwalił radny Jan Abramczyk, zwracając jednak uwagę na niskie środki pozyskane z zewnątrz.
zobacz więcej
Uzupełniają siły zbrojne (foto)

Uzupełniają siły zbrojne (foto)

Uroczystości z okazji Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej województwa mazowieckiego odbyły się 20 października w Wyszkowie. Wzięło w nich udział ponad dwustu gości, wśród nich dowódcy okolicznych jednostek wojskowych, żołnierze i pracownicy wojska, władze samorządowe, zaprzyjaźnione służby mundurowe, młodzież z klas wojskowych. 
zobacz więcej
Mrówka wrzesień 2017
Akademia Humanistyczna
pokusa-legitymacja