Policyjny... piknik (foto)

Wydarzenia

Policyjny... piknik (foto)

27.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Bezpieczeństwo idzie w ruch - na festyn pod takim hasłem w sobotę 27 sierpnia na plac Miejski zaprosili wyszkowska policja i starostwo.
Z myślą o najmłodszych przygotowano wiele zabaw i konkursów. Maluchy chętnie zaglądały do miasteczka ruchu drogowego, gdzie czekały motochodziki, starsze dzieci korzystały z rowerowego toru przeszkód. Dla policjantów była to doskonała okazja, by uczulić najmłodszych uczestników ruchu drogowego na zasady bezpieczeństwa. Wszyscy opuszczali piknik z odblaskami.
Sporą atrakcją, nie tylko dla dzieci, była możliwość posiedzenia za kierownicą radiowozu, bojowego samochodu straży pożarnej czy na policyjnym motocyklu.
Festyn został zorganizowany w ramach projektu KIK-76 – Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, współfinansowanego przez porozumienie polsko-szwajcarskie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Świętowanie odzyskania niepodległości w Rybienku Leśnym (foto)

Świętowanie odzyskania niepodległości w Rybienku Leśnym (foto)

Wyszkowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 11 Mszą świętą w intencji ojczyzny, odprawioną w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym (oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków pod batutą F. J. Bieganowskiego). Po nabożeństwie  pochód wyszkowian, prowadzony przez jeźdźców na koniach oraz orkiestrę, przeszedł pod pomnik upamiętniający osoby zamordowane w sierpniu 1920 r. przez czerezwyczajkę.
zobacz więcej
Dęby niepamięci (foto)

Dęby niepamięci (foto)

15 sierpnia 2012 r. przy ul. Berka Joselewicza, na nadbużańskiej skarpie, został posadzony Dąb Pamięci poświęcony pamięci kapitana Hipolita Eychlera. 18 kwietnia br. przy SP1 uroczyście posadzono dąb „Adam”, na 100-lecie niepodległości Polski. Aby drzewka wyrosły, trzeba je pielęgnować, podlewać…
zobacz więcej
Czwórka zaprosiła na dzień otwarty (foto)

Czwórka zaprosiła na dzień otwarty (foto)

Wesoły i pełen atrakcji był dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4. Przyszłych uczniów i rodziców szkoła zaprosiła w piątkowe popołudnie, 2 marca. Na najmłodszych i już starszych uczniów czekało wiele niespodzianek.
zobacz więcej
Plac Miejski za prawie 6,5 mln złotych

Plac Miejski za prawie 6,5 mln złotych

6,4 mln zł ma kosztować zagospodarowanie placu Miejskiego między ulicami Sowińskiego i 11 Listopada. Na nadzwyczajnej sesji radni miejscy przeznaczyli na ten cel kolejne pół miliona złotych.
- Komu na tym placu tak bardzo zależy? – pytał radny Piotr Turek, głosując przeciw.
- Będzie służył wszystkim mieszkańcom, będą się uspołeczniali, będzie cieszył przejeżdżających samochodami, będzie centrum miasta, którego brak wiele osób nam zarzuca – argumentował burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan
manhattan