Pogotowie na Bugu (foto)

Wydarzenia

Pogotowie na Bugu (foto)

21.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
W poniedziałek 21 stycznia o godz. 9 starosta wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe. Służby jednak uspokajają, poziom rzeki Bug opada.
Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadza się, gdy poziom rzeki sięgnie 4 m. Takie zarządzenie od poniedziałkowego poranka obowiązuje w gminach Brańszczyk, Wyszków, Zabrodzie i Somianka. O godz. 6 rano wodowskaz pokazywał 4,25 m, przed południem - 4,23 m. Rzeka w niektórych miejscach jest zamarznięta, np. na wysokości nowego mostu samochodowego.
Służby uspokajają, że poziom rzeki stopniowo opada. Gmina Zabrodzie uprzedza jednak mieszkańców Młynarzy i Słopska o możliwości wystąpienia lokalnych podtopień.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zamiast zaczynać od konfliktu i krytyki... (foto)

Zamiast zaczynać od konfliktu i krytyki... (foto)

Mariusz Księżak ponownie został wybrany na przewodniczącego Osiedla nr 6 w Wyszkowie. Zebranie mieszkańców osiedla obejmującego m.in. osiedle Zakręzie, fragment ul. Białostockiej z przyległymi uliczkami odbyło się 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2.
Wszystko wskazuje na to, że wkrótce na osiedlu rozpocznie się jedna z najważniejszych inwestycji dla miasta – kontynuacja budowy obwodnicy śródmiejskiej. Jednak nie ta sprawa najbardziej poruszyła obecnych na zebraniu…
zobacz więcej
Uwaga! Spore utrudnienia na „ósemce” (foto, wideo)

Uwaga! Spore utrudnienia na „ósemce” (foto, wideo)

Spore zamieszanie zrobiło się na budowanej trasie S-8, kiedy w Turzynie ruch skierowano z obecnej drogi krajowej na serwisową. Samochody stanęły w długim korku, gdy z wąskiej drogi ciężarówka częściowo zjechała na grząskie pobocze i utknęła…
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Jak przestać się przejmować opinią innych?

ŻYCIE W PEŁNI: Jak przestać się przejmować opinią innych?

Przypomnij sobie sytuację, gdy ktoś wyprowadził Cię z równowagi tylko za pomocą słów. Prawdopodobnie nie musiałeś długo szukać w pamięci. Często to nie zachowania innych, a słowa najbardziej nas ranią. Mają bowiem potężną moc i zaledwie w kilka sekund mogą wzbudzać w nas uczucia: zarówno te przyjemne, jak i te trudne.
zobacz więcej
Jak wybrać żel do mycia twarzy

Jak wybrać żel do mycia twarzy

Czy zdajesz sobie sprawę dlaczego skóra mężczyzn starzeje się wolniej niż skóra kobiet? To kwestia, m.in. jej budowy. Włókna męskiej skóry ułożone są prostopadle, dzięki czemu tworzy się struktura siatki, a to daje odporność na ich rozciąganie. Dzięki temu zmarszczki pojawiają się u mężczyzn później, są za to głębsze.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku