Pogotowie na Bugu (foto)

Wydarzenia

Pogotowie na Bugu (foto)

21.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
W poniedziałek 21 stycznia o godz. 9 starosta wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe. Służby jednak uspokajają, poziom rzeki Bug opada.
Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadza się, gdy poziom rzeki sięgnie 4 m. Takie zarządzenie od poniedziałkowego poranka obowiązuje w gminach Brańszczyk, Wyszków, Zabrodzie i Somianka. O godz. 6 rano wodowskaz pokazywał 4,25 m, przed południem - 4,23 m. Rzeka w niektórych miejscach jest zamarznięta, np. na wysokości nowego mostu samochodowego.
Służby uspokajają, że poziom rzeki stopniowo opada. Gmina Zabrodzie uprzedza jednak mieszkańców Młynarzy i Słopska o możliwości wystąpienia lokalnych podtopień.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Za wcześnie na dyskusję

Za wcześnie na dyskusję

Z godzin porannych na popołudniowe radni komitetu Masz Wybór proponują przenieść dyskusję publiczną w sprawie kontrowersyjnego planu zagospodarowania przestrzennego, mającego zmienić zasady zabudowy terenu między ulicami KEN a Szpitalną.
Urzędnicy, obawiając się zarzutu o dezinformację, najbliższego spotkania nie przesuną, ale kolejne mają się odbywać w późniejszych godzinach.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Odpuść kontrolę

ŻYCIE W PEŁNI: Odpuść kontrolę

A co by się stało, gdybyś wyszedł z własnej strefy komfortu? Strefa komfortu to taka własna oaza, w której czujemy się bezpiecznie. Wszystko wiemy, wszystko znamy, poruszanie się po owej oazie jest dla nas naturalne i często już nawykowe. Ta oaza to my, nasze życie, nasze środowisko wokół, w którym przebywamy. Chodzimy codziennie do tej samej pracy, wykonujemy te same obowiązki, spotykamy się z tymi samymi osobami. 
zobacz więcej
Kartka z kalendarza: Józef Pius Dziekoński

Kartka z kalendarza: Józef Pius Dziekoński

4 lutego minęła 90. rocznica śmierci Józefa Piusa Dziekońskiego (1844-1927) – architekta, konserwatora zabytków, pierwszego dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest projektantem m.in. kościołów w Długosiodle, Kamieńczyku, Popowie Kościelnym, Pniewie, a w Warszawie katedry św. Floriana na Pradze, Najświętszego Zbawiciela przy pl. Zbawiciela, kościoła św. Karola Boromeusza na Powązkach.
zobacz więcej
O reformie oświaty tym razem radni miejscy

O reformie oświaty tym razem radni miejscy

Reforma oświaty to temat najszerzej dyskutowany w ostatnich tygodniach. W debacie wiele jest merytorycznych argumentów, ale nie brakuje też emocji. Nie inaczej było na poświęconym oświacie spotkaniu radnych miejskich, w poniedziałek 14 listopada. Samorządowcy zastanawiali się: reaktywacja Szkoły Podstawowej nr 4 czy włączenie Gimnazjum nr 2 do Szkoły Podstawowej nr 2?
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku