Podstawówki się zapełniają

Wydarzenia

Podstawówki się zapełniają

20.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Szkoły podstawowe kończą nabór uczniów na rok szkolny 2018/2019. 
W SP5 powstaną cztery I klasy, w szkołach w Rybienku Leśnym, Skuszewie, Leszczydole Starym, Rybnie i Leszczydole Nowinach – po jednej. Dwie klasy być może będzie miał Lucynów, gdzie zapisani są uczniowie niepełnosprawni, a w takim przypadku klasa nie może być liczniejsza niż 20 osób. 
Do SP2 zapisało się 60 pierwszaków i, zgodnie z planem, powstaną trzy klasy. W trudniejszej sytuacji jest Jedynka, gdzie z obwodu zapisanych jest 73 dzieci, a „brakuje” jeszcze 8. Ponieważ w nauczaniu początkowym klasy nie mogą liczyć więcej niż 25 uczniów, niewykluczone, że szkoła będzie musiała utworzyć cztery klasy I. To z pewnością ucieszyłoby rodziców 4 dzieci spoza obwodu, którzy chcieliby, by dzieci uczyły się w SP1. W szkole robi się jednak coraz ciaśniej.
Z otwartymi ramionami na uczniów czeka natomiast reaktywowana Czwórka. Na pewno powstaną dwie, a może i trzy, klasy I. Na razie zapisanych jest 49 dzieci, brakuje jeszcze 3 dzieci z obwodu. W Czwórce powstanie też jedna klasa IV (zgłosiło się 29 dzieci), jedna VI (26 chętnych) i jedna VII (10 chętnych).
W większości szkół nie wszystkie dzieci z obwodu się zgłosiły. Dyrektorzy sprawdzają, czy dzieci zostały zapisane do innych szkół, czy może rodzina przeprowadziła się. 
Na pracę w Czwórce z pewnością liczą pedagodzy nauczania początkowego z innych szkół, które czekają redukcje etatów. – Na początku kwietnia, po analizie arkuszy organizacyjnych, będziemy rozmawiali o kadrach – dodaje zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. Dla niektórych nauczycieli może to być bolesne zakończenie roku. Gmina będzie szukała etatów dla polonistów, matematyków i w-fistów.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom