Podobało się? TAAAK!!! (foto)

Wydarzenia

Podobało się? TAAAK!!! (foto)

02.06.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Dziecko to skarb – rozpoczęła spotkanie z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca w WOK Hutnik, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W koncercie „My też potrafimy”, któremu  przyświecała myśl „Świat dziecka”, wystąpili uczniowie ośrodka, jego szkół filialnych w Gaju i Niegowie oraz zaprzyjaźnionych szkół. Na widowni panowała niemal tak samo gorąca atmosfera jak na scenie. Publiczność reagowała żywiołowo, nie szczędziła braw. Niespodzianką pod każdym względem był wspaniały spektakl na motywach „Lampy Aladyna” przygotowany przez połączone siły nauczycieli i debiutujących w tej roli rodziców.    
– Dzisiaj jest wyjątkowy dzień  – święto wszystkich dzieci, ale myślę, że fajnie jest, gdy dzieci są w centrum uwagi nie tylko ten jeden dzień w roku. Myślę, że potwierdzą to uczniowie ośrodka, Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, że w tych miejscach uczeń na pierwszym miejscu, czyli waszym językiem Number One, jest przez 365 dni w roku. Dlatego, drodzy dorośli, szanowni goście, pozwolicie, że w imieniu nas, dorosłych, powitam bohaterów dnia dzisiejszego – wszystkie dzieci: maluchy, średniaki, starszaki. Brawa dla dzieci.
Dzieci zasiadły również na widowni: z Przedszkola Integracyjnego nr 4, ZSS w Brańszczyku, 
wolontariusze z Gimnazjum nr 2, uczniowie ośrodka w Wyszkowie i jego szkół filialnych w DPS w Gaju i Niegowie. A wśród nich zaproszeni goście, m.in. władze samorządowe, szefowie zaprzyjaźnionych szkół i instytucji.  
- Nie może zabraknąć przy was nas, dorosłych – zauważyła Edyta Jarsz. – Jest bardzo dużo osób, które otaczają was, czuwają nad waszym bezpieczeństwem, można powiedzieć: rąbek nieba chcą wam uchylić. 
Starosta Bogdan Pągowski złożył bohaterom tego dnia życzenia i przekazał kosz słodyczy.
Koncertowi „My też potrafimy” przyświecała myśl „Świat dziecka”. – Jaki jest świat dziecka? – kontynuowała pani dyrektor. – Taki, jakie są dzieci. Kolorowy, wesoły, radosny. 
Koncert dedykowano wszystkim, którzy wspierają ośrodek: – Są z nami na co dzień, zawsze mają dla nas dobre słowo, czuły gest, są przy nas w chwilach radosnych i smutnych – podkreśliła prowadząca. – I tacy jesteście wy, wszyscy, którzy zasiadacie na tej widowni. W imieniu uczniów i całej społeczności ośrodka bardzo dziękuję.
Na prawdziwej scenie WOK Hutnik mieli okazję zaprezentować się:
- „Skrzaty” – przedszkolaki z SOSW,
-  uczniowie szkoły filialnej w Gaju – musieli sobie poradzić z zamieszaniem w świecie bajek, 
- starszaki z SOSW – zainscenizowały  piosenkę „Gdzieś w głębinach morskich fal”,
- uczniowie szkoły filialnej w Gaju – pokazali „Mam tę moc”,
- chór nauczyciele SOSW –  tym razem w dziecięcym repertuarze; wykonał „Zuzia, lalka nieduża” czy „Wszystkie dzieci nasze są”.
W finale połączone siły rodziców i nauczycieli dały prawdziwy popis. Wspaniały, barwny spektakl na motywach „Lampy Aladyna” zachwycił. Twórcy zadbali o każdy szczegół. Wspaniała scenografia, stroje, układy taneczne, muzyka i popisowe kreacje wszystkich bohaterów, którzy, widać było, doskonale czują się na scenie.    
- Dzieci, podobało się? – zapytała na zakończenie pani dyrektor.
- TAAAAK!!!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom