Podnośniki samochodowe - Jaki wybrać? Podpowiadamy

Wydarzenia

Podnośniki samochodowe - Jaki wybrać? Podpowiadamy

09.08.2019
autor: materiał zewnętrzny
Podnośnik samochodowy to obowiązkowy element wyposażenia warsztatów samochodowych, a coraz częściej również garaży prywatnych. Jakie są najpopularniejsze rodzaje podnośników? Zachęcamy do lektury.
 

Rodzaje podnośników

Na rynku dostępne są różne rodzaje podnośników samochodowych. Podnośniki różnią się konstrukcją, gabarytami, mechanizmem działania, udźwigiem oraz oczywiście ceną. Jakie rodzaje podnośników uchodzą za najpopularniejsze?

  • Podnośnik typu bałwanek ‒ to podnośnik hydrauliczny, który sterowany jest manualnie. W konstrukcji takiego podnośnika samochodowego wyróżniamy metalowe sworznie, które umieszczone są w gumowych poduszkach. Podnośniki hydrauliczne typu bałwanek mają niewielkie gabaryty i wagę, na przykład trzybałwankowy podnośnik o udźwigu do trzech ton waży zaledwie 20 kg. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi około 48-50 cm.
  • Podnośnik samochodowy żaba ‒ takie podnośniki sterowane są manualnie, mają niewielkie gabaryty, co więcej, wyposażone w solidne kółka, dzięki czemu możemy wygodnie przesuwać je w różne miejsca. Żaby umożliwiają unoszenie pojazdu na niewielkie wysokości, zakres podnoszenia najczęściej wynosi około 85-361 mm. Udźwig takich podnośników to zazwyczaj 1,5-3 tony.
  • Podnośnik trapezowy, lewarek ‒ to podnośniki samochodowe o niewielkich gabarytach, które znajdują zastosowanie w prywatnych garażach, wielu kierowców wozi lewarek w samochodzie ‒ lewarek umożliwia między innymi szybką zmianę koła.
  • Podnośnik samochodowy dwukolumnowy ‒ tego typu podnośniki wykorzystywane są w warsztatach samochodowych. Dostępne są między innymi podnośniki dwukolumnowe z napędem elektromechanicznym i elektrohydraulicznym ‒ podnośniki dwukolumnowe elektrohydrauliczne umożliwiają również podnoszenie samochodów ciężarowych. Podnośniki dwukolumnowe ze względu na swoją konstrukcję zajmują sporo miejsca, dlatego nie sprawdzą się w warsztatach o niewielkiej powierzchni.
  • Podnośniki nożycowe ‒ dużą zaletą podnośników nożycowych jest to, że zajmują one niewiele miejsca — płyta najazdowa po zamontowaniu w podłodze jest niemalże niewidoczna. W konstrukcji takich podnośników wykorzystywany jest podwójny lub pojedynczy mechanizm nożycowy, Wyróżniamy podnośniki nożycowe podprogowe i najazdowe.

Ponadto, wyróżnić możemy podnośniki skrzyni biegów, podnośniki czterokolumnowe, podnośniki typu Jack, kobyłki warsztatowe czy wyciągarki łańcuchowe.

Podnośniki samochodowe ‒ na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać idealny w naszym przypadku podnośnik samochodowy pod uwagę powinniśmy wziąć przede wszystkim nasze potrzeby, między innymi:

  • Czy szukamy podnośnika na własny użytek czy do warsztatu samochodowego?
  • Jaki maksymalny udźwig powinien mieć nasz podnośnik ‒ uzależnione jest to od tego, czy będziemy unosić tylko samochody osobowe czy również ciężarowe.
  • Gabaryty podnośnika ‒ czy dysponujemy przestronnym warsztatem lub garażem, czy zależy nam na oszczędności przestrzeni.
  • Rodzaj napędu ‒ dostępne są podnośniki samochodowe ręczne, elektryczne, hydrauliczne, pneumatyczne.
  • Wysokość podnoszenia – czy chcemy uniesc pojazd na niewielka wysokość czy na dośc dużą, powyżej 50 cm.

MB Meganarzędzia ‒ oferta

Podnośniki samochodowe w bardzo atrakcyjnych cenach znajdziecie w ofercie hurtowni MB Meganarzędzia. W hurtowni dostępne są zarówno podnośniki warsztatowe o dużym udźwigu, jak i niewielkie podnośniki garażowe – wszystkie wykonane są z wysokich jakości materiałów i dostępne w atrakcyjnych cenach.

Życzymy udanych zakupów!

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom