Początek budowy kładki i utrudnień w ruchu

Wydarzenia

Początek budowy kładki i utrudnień w ruchu

29.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Po Nowym Roku rozpocznie się budowa kładki przy moście samochodowym. Można spodziewać się utrudnień w ruchu. Kładka powinna być gotowa w wakacje przyszłego roku.
Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie projektu i budowę kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym wygrało Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Umowę opiewającą na 2,5 mln zł gmina podpisała w maju tego roku. Projekt gotowy był jesienią, ale wykonawca czekał na uzgodnienia m.in. z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. W planach jest nie tylko budowa kładki łączącej Wyszków z Latoszkiem, ale też przejść dla pieszych za mostem, przebudowa ul. Latoszek i budowa schodów na plażę.
Wykonawca chciałby jak najwcześniej rozpocząć budowę, ale GDDKiA zastrzegła, że będzie to możliwe dopiero po Nowym Roku, by w przerwie świątecznej nie utrudniać ruchu podróżującym. Przekazanie placu budowy zaplanowano więc na początek stycznia. Można spodziewać sporych utrudnień w ruchu, ale konkretne daty nie są jeszcze znane. Wykonawca będzie musiał wyłączyć z ruchu jeden pas, a być może momentami nawet dwa. 
Budowa kładki przez Bug jest elementem dużego projektu, na którego realizację Gmina Wyszków pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 8 mln zł. Projekt zakłada również budowę miejsc postojowych „Parkuj i jedź” przy ul. Leśnej oraz przebudowę skrzyżowania ul. Sowińskiego i Dworcowej.
AKFinanse 728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jeśli wzrośnie świadomość (foto)

Jeśli wzrośnie świadomość (foto)

Podsumowanie kampanii informacyjno-edukacyjnej „Wyszków oddycha czystym powietrzem” odbyło się 8 listopada w WOK Hutnik. Wręczono nagrody laureatom konkursów skierowanych do przedszkoli, szkół i wszystkich mieszkańców gminy. Wpłynęło ponad 100 prac konkursowych. Ciekawy wykład „Powietrze w miastach – prawdziwa historia” wygłosił dr. hab. Arkadiusz Przybysz, wyszkowianin, pracownik naukowy SGGW. Wielu informacji, ale i emocji dostarczyła debata oksfordzka, której teza brzmiała: Polacy dbają o czystość powietrza.
zobacz więcej
Kolejne podwyżki w Biedronce! Ile będzie zarabiać kasjer w 2020 roku?

Kolejne podwyżki w Biedronce! Ile będzie zarabiać kasjer w 2020 roku?

Stała praca, z umową i dobrym socjalem. Tak, w skrócie etat w Biedronce określają zatrudnieni pracownicy. Dlaczego chwalą sobie to miejsce i czy kolejna podwyżka, będzie jeszcze większą motywacją po podjęcia decyzji o wysłaniu CV? Dowiedz się więcej, ile możesz obecnie zarobić w Biedronce!
zobacz więcej
ZUS czynny dłużej

ZUS czynny dłużej

Od 1 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydłuża godziny pracy sali obsługi klientów w poniedziałki do godz. 18.
zobacz więcej
Wolność kocham i rozumiem (foto)

Wolność kocham i rozumiem (foto)

W I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida 12 kwietnia odbył się po raz kolejny Dzień Teatru. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości przyświecało mu motto „Wolność kocham i rozumiem / wolności oddać nie umiem”, słowa z przeboju zespołu rockowego Chłopcy z Placu Broni.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020