Początek budowy kładki i utrudnień w ruchu

Wydarzenia

Początek budowy kładki i utrudnień w ruchu

29.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Po Nowym Roku rozpocznie się budowa kładki przy moście samochodowym. Można spodziewać się utrudnień w ruchu. Kładka powinna być gotowa w wakacje przyszłego roku.
Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie projektu i budowę kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym wygrało Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Umowę opiewającą na 2,5 mln zł gmina podpisała w maju tego roku. Projekt gotowy był jesienią, ale wykonawca czekał na uzgodnienia m.in. z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. W planach jest nie tylko budowa kładki łączącej Wyszków z Latoszkiem, ale też przejść dla pieszych za mostem, przebudowa ul. Latoszek i budowa schodów na plażę.
Wykonawca chciałby jak najwcześniej rozpocząć budowę, ale GDDKiA zastrzegła, że będzie to możliwe dopiero po Nowym Roku, by w przerwie świątecznej nie utrudniać ruchu podróżującym. Przekazanie placu budowy zaplanowano więc na początek stycznia. Można spodziewać sporych utrudnień w ruchu, ale konkretne daty nie są jeszcze znane. Wykonawca będzie musiał wyłączyć z ruchu jeden pas, a być może momentami nawet dwa. 
Budowa kładki przez Bug jest elementem dużego projektu, na którego realizację Gmina Wyszków pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 8 mln zł. Projekt zakłada również budowę miejsc postojowych „Parkuj i jedź” przy ul. Leśnej oraz przebudowę skrzyżowania ul. Sowińskiego i Dworcowej.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku