Po pijanemu wpadł do fontanny. Miał sporo szczęścia

Wydarzenia

Po pijanemu wpadł do fontanny. Miał sporo szczęścia

06.08.2020
autor:
Nietypowa sytuacja miała miejsce kilka dni temu w centrum Wyszkowa. Nietrzeźwy mężczyzna wpadł do fontanny. Miał sporo szczęścia, bo akurat przejeżdżał tamtędy policjant.
 
Świadkiem zdarzenia był sierż. Hubert Prusinowski. W czasie wolnym od służby przejeżdżał ul. Sowińskiego i zauważył, jak mężczyzna siedzący przy fontannie przechyla się, wpada do wody i nie jest w stanie o własnych siłach się podnieść. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał samochód, podbiegł do potrzebującego pomocy i wyciągnął go z wody. Sierż. Prusinowski sprawdził funkcje życiowe mężczyzny z uwagi na możliwość podtopienia, a następnie wezwał na miejsce służby ratunkowe, stale kontrolując stan nietrzeźwego mężczyzny.
Dla Huberta Prusinowskiego, policjanta ruchu drogowego, służba nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru po pracy. W 2018 r. po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. 47-latek z Wyszkowa miał 2 promile. W marcu ubiegłego roku, również w czasie wolnym od służby, zauważył na stacji benzynowej leżącą na ziemi, nieprzytomną kobietę z raną głowy. Natychmiast zareagował i ruszył z pomocą. Posiada zresztą tytuł kwalifikowanego ratownika pierwszej pomocy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom