Po pijanemu uciekał przed innymi kierowcami

Wydarzenia

Po pijanemu uciekał przed innymi kierowcami

23.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Dwóch mężczyzn ujęło nietrzeźwego kierowcę. 46-letni mieszkaniec Zosina podjął nawet próbę ucieczki, ale zakończyła się zjechaniem do rowu.
Do zdarzenia doszło 22 maja około godziny 16 na drodze krajowej nr 8 w Turzynie-Kolonii. Zainteresowanie jednego z kierowców wzbudził pojazd, który w podejrzany sposób zjechał na zatokę autobusową. Jadący za mężczyzną choroszczanin był przekonany, że podróżujący w stronę Białegostoku kierowca może potrzebować pomocy medycznej. Jednak w rozmowie z 46-letnim kierującym fiatem stilo poczuł od niego silną woń alkoholu. Widząc, że mieszkaniec powiatu łomżyńskiego znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu, próbował otworzyć drzwi, zabrać kluczyki i udaremnić mu dalszą jazdę. Wtedy mieszkaniec Zosina zablokował drzwi. Do pomocy włączył się kierowca ciężarówki, który ustawił swój pojazd tak, by kierowca fiata nie mógł wyjechać z zatoki. Mimo to nietrzeźwemu mężczyźnie udało się gwałtownie wyjechać na drogę i uciec w kierunku Białegostoku. Jednak po kilkudziesięciu metrach 46-latek stracił panowanie nad kierownicą i zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nikt nie został ranny.
Przybyli na miejsce policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu; wynik - prawie 3 promile.
46-latek stanie przed sądem; za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Policja przypomina, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. - Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom – dodaje podkom. Damian Wroczyński z wyszkowskiej policji.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ASF niebezpiecznie blisko

ASF niebezpiecznie blisko

Blisko granicy powiatu wyszkowskiego kilkanaście dni temu stwierdzono przypadek afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Może to spowodować, że poszerzy się strefa objęta ograniczeniami w gminie Somianka.
 
zobacz więcej
Sztuka sprzątania

Sztuka sprzątania

Sposobów i inspiracji dotyczących sprzątania można szukać w wielu miejscach - na początku podpatrujemy rodziców, później obserwujemy współlokatorów, przyjaciół czy partnera. Kiedy osoby, które nas otaczają, nie potrafią dobrze sprzątać czy odpowiednio motywować do działania, warto przejrzeć poradniki internetowe bądź książki. Jedną z lepszych napisała Marie Kondo - japońska perfekcyjna pani domu.
zobacz więcej
Zatrzymani za narkotyki

Zatrzymani za narkotyki

Trzech mieszkańców powiatu wyszkowskiego i pułtuskiego podejrzewanych o posiadanie narkotyków zatrzymali wyszkowscy kryminalni wspólnie z policjantami z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Zabezpieczono narkotyki oraz przedmioty służące do ich porcjowania. 
zobacz więcej
Przenoszeniu uczniów stanowcze nie

Przenoszeniu uczniów stanowcze nie

Włączenie Gimnazjum nr 2 w struktury Szkoły Podstawowej nr 2, czyli funkcjonowanie jednej szkoły w  dwóch budynkach – to zdaniem nauczycieli podstawówek nr 1 i 2 najlepszy pomysł na realizację w Wyszkowie zapowiadanej przez rząd reformy oświatowej. Jeśli jednak gmina zdecyduje się utworzyć w budynku gimnazjum trzecią podstawówkę, to od I klasy – radzą nauczyciele. Przenoszeniu obecnych uczniów mówią stanowcze nie!
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom