Po pijanemu spowodował kolizję

Wydarzenia

Po pijanemu spowodował kolizję

05.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mieszkaniec gminy Wyszków odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
 
Do zdarzenia doszło we wtorek 3 grudnia na ul. Dworcowej w Wyszkowie. Z ustaleń policjantów wynika, że 56-letni kierowca mercedesa, jadąc ul. Dworcową od strony Świętojańskiej, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w jadące przed nim BMW. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Okazało się natomiast, że kierujący mercedesem jest pijany, badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a w najbliższym czasie 56-latek stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

22 lutego harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia świętują też urodziny Roberta Baden-Powella – założyciela ruchu skautowego; w tym roku 160. Aby uczcić ten dzień zuchy i harcerze Hufca ZHP Rój Promienistych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” poznawali na trasie historię wyszkowskiego harcerstwa. Wieczorem uczestniczyli w świeczowisku, na które zaprosili też druhny i druhów, „którzy w różnych czasach, w różnych środowiskach przyczyniali się do tego, że harcerstwo w Wyszkowie było prężne, rozwijało się”. Świeczki zapalili byli i obecny komendanci hufca. W kręgu zasiedli też przyjaciele harcerzy – Rdzewiejące Niezbędniki, którzy m.in. przez wiele lat organizowali dla nich wrześniowe rajdy „Start”.
zobacz więcej
Co to jest EKG?

Co to jest EKG?

EKG to badanie, które służy diagnostyce serca. Skrót ten jest rozwijany jako elektrokardiografia. Na szczęście jest to badanie całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne dla pacjenta. Lekarzowi dostarcza natomiast szeregu bardzo istotnych informacji na temat pracy naszego mięśnia sercowego. Jeśli wy lub ktoś bliski przygotowuje się do tego badania, to warto o nim poczytać w poniższym artykule.
zobacz więcej
Chopina nie dla tirów!

Chopina nie dla tirów!

Istne zasieki - blokady drogowe i palety z kostką chronią już prawie skończoną ul. Chopina przez tirami. Kierowcy, którzy ze zdziwieniem i zbyt późno orientują się, że z ul. Sowińskiego nie ma wyjazdu na drogę krajową, próbują znaleźć inny wyjazd. A nowa ul. Chopina wydaje się idealnym rozwiązaniem.
zobacz więcej
Las to nie strzelnica!

Las to nie strzelnica!

Jak niebezpieczny może okazać się trening w lesie, przekonał się niedawno nasz czytelnik. Na uczęszczanej przez biegaczy i rowerzystów trasie napotkał… myśliwego z bronią. Padł strzał, ale – spokojnie – nikomu nic się nie stało, bo myśliwy, na szczęście, strzelał tylko do tarczy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom