Piotr Turek zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej

Wydarzenia

Piotr Turek zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej

09.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Piotr Turek zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. To reakcja na przeznaczenie prawie 6 mln zł na zagospodarowanie placu Miejskiego. Jednocześnie Piotr Turek, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, zapewnia, że jego partia nie wychodzi z koalicji, a on sam nie podjął jeszcze decyzji w sprawie startu w wyborach na burmistrza.
Jak już informowaliśmy, na ostatniej sesji radni mocno zmienili tegoroczne plany inwestycyjne. Zrezygnowali między innymi z przebudowy ul. Matejki, która okazała się za droga. Postanowili natomiast dołożyć 4,5 mln zł do zagospodarowania placu Miejskiego (między ulicami Sowińskiego i 11 Listopada), by inwestycję wykonać w tym roku w całości za prawie 6 mln zł.
Piotr Turek był jednym z radnych przeciwnych przeznaczaniu dodatkowych środków na pl. Miejski. Proponował pozostawienie w budżecie 1,5 mln zł na budowę ul. Matejki jako wkład własny do wniosku o dofinansowanie tej inwestycji i przeznaczenie środków na budowę dróg w Rybienku Nowym.
Po dyskusji i różnych propozycjach ostatecznie zmiany w budżecie (bez ul. Matejki i z 6 mln zł na pl. Miejski) poparło 16 radnych, 5 wstrzymało się od głosu.
Piotr Turek, nie zgadzając się z tą decyzją, w poniedziałek 9 kwietnia zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wyszkowie. Przypomnijmy, że mandat radnego uzyskał, startując z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. – To moja osobista decyzja. Nie jest to wyjście PSL z koalicji – zapewnia w rozmowie z Nowym Wyszkowiakiem.
Biorąc jednak pod uwagę zbliżające się wybory samorządowe, nasuwa się pytanie, czy Piotr Turek zamierza kandydować na burmistrza Wyszkowa. – Nie podjąłem takiej decyzji – odpowiada. – Moja rezygnacja absolutnie nie potwierdza mojego kandydowania na burmistrza.
 
Treść oświadczenia Piotra Turka
Wyszków, 9.04.2018 r.
Burmistrz Wyszkowa
Pan Grzegorz Nowosielski
Oświadczenie
Z powodu rosnącej różnicy zdań, pomiędzy prezentowaną przeze mnie wizją gospodarowania środkami publicznymi, a decyzjami podejmowanymi przez Radę Miejską w Wyszkowie, czuję się w obowiązku do złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wyszkowie.
Uważam, że przeniesienie przez Radnych, na wniosek Pana Burmistrza, ogromnych środków z zaplanowanych inwestycji drogowych, na zagospodarowanie Placu Miejskiego, nie jest w tym momencie decyzją słuszną. W Wyszkowie od lat oczekują na realizację inwestycje, które w istotny sposób mogłyby poprawić bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Nie są one niestety zrealizowane do tej pory z powodu braku pieniędzy w budżecie.
W mojej ocenie priorytetem inwestycyjnym dla Miasta i Gminy Wyszków powinna być rozbudowa i modernizacja infrastruktury, zgodnie z pierwotnym planem budżetowym, a nie wykonanie w całości Placu Miejskiego, którego budowa miała być przeprowadzona w etapach, rozłożonych na kilka lat, nie powodując takiego obciążenia budżetu. Decyzja ta spowoduje zaniechanie realizacji ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć.
Z poważaniem
Piotr Turek
Radny
Rady Miejskiej w Wyszkowie
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom