Piotr Turek zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej

Wydarzenia

Piotr Turek zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej

09.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Piotr Turek zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. To reakcja na przeznaczenie prawie 6 mln zł na zagospodarowanie placu Miejskiego. Jednocześnie Piotr Turek, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, zapewnia, że jego partia nie wychodzi z koalicji, a on sam nie podjął jeszcze decyzji w sprawie startu w wyborach na burmistrza.
Jak już informowaliśmy, na ostatniej sesji radni mocno zmienili tegoroczne plany inwestycyjne. Zrezygnowali między innymi z przebudowy ul. Matejki, która okazała się za droga. Postanowili natomiast dołożyć 4,5 mln zł do zagospodarowania placu Miejskiego (między ulicami Sowińskiego i 11 Listopada), by inwestycję wykonać w tym roku w całości za prawie 6 mln zł.
Piotr Turek był jednym z radnych przeciwnych przeznaczaniu dodatkowych środków na pl. Miejski. Proponował pozostawienie w budżecie 1,5 mln zł na budowę ul. Matejki jako wkład własny do wniosku o dofinansowanie tej inwestycji i przeznaczenie środków na budowę dróg w Rybienku Nowym.
Po dyskusji i różnych propozycjach ostatecznie zmiany w budżecie (bez ul. Matejki i z 6 mln zł na pl. Miejski) poparło 16 radnych, 5 wstrzymało się od głosu.
Piotr Turek, nie zgadzając się z tą decyzją, w poniedziałek 9 kwietnia zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wyszkowie. Przypomnijmy, że mandat radnego uzyskał, startując z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. – To moja osobista decyzja. Nie jest to wyjście PSL z koalicji – zapewnia w rozmowie z Nowym Wyszkowiakiem.
Biorąc jednak pod uwagę zbliżające się wybory samorządowe, nasuwa się pytanie, czy Piotr Turek zamierza kandydować na burmistrza Wyszkowa. – Nie podjąłem takiej decyzji – odpowiada. – Moja rezygnacja absolutnie nie potwierdza mojego kandydowania na burmistrza.
 
Treść oświadczenia Piotra Turka
Wyszków, 9.04.2018 r.
Burmistrz Wyszkowa
Pan Grzegorz Nowosielski
Oświadczenie
Z powodu rosnącej różnicy zdań, pomiędzy prezentowaną przeze mnie wizją gospodarowania środkami publicznymi, a decyzjami podejmowanymi przez Radę Miejską w Wyszkowie, czuję się w obowiązku do złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wyszkowie.
Uważam, że przeniesienie przez Radnych, na wniosek Pana Burmistrza, ogromnych środków z zaplanowanych inwestycji drogowych, na zagospodarowanie Placu Miejskiego, nie jest w tym momencie decyzją słuszną. W Wyszkowie od lat oczekują na realizację inwestycje, które w istotny sposób mogłyby poprawić bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Nie są one niestety zrealizowane do tej pory z powodu braku pieniędzy w budżecie.
W mojej ocenie priorytetem inwestycyjnym dla Miasta i Gminy Wyszków powinna być rozbudowa i modernizacja infrastruktury, zgodnie z pierwotnym planem budżetowym, a nie wykonanie w całości Placu Miejskiego, którego budowa miała być przeprowadzona w etapach, rozłożonych na kilka lat, nie powodując takiego obciążenia budżetu. Decyzja ta spowoduje zaniechanie realizacji ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć.
Z poważaniem
Piotr Turek
Radny
Rady Miejskiej w Wyszkowie
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan