Piotr Turek kandydatem na burmistrza

Wydarzenia

Piotr Turek kandydatem na burmistrza

16.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. facebook.com/psl.wyszkow
Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swojego kandydata na burmistrza. Jest nim Piotr Turek, radny rady miejskiej, jeszcze do niedawna jej wiceprzewodniczący. - Mieszkańcy powinni mieć realny wpływ na to, co dzieje się w gminie Wyszków. Tymczasem decyzje podejmowane są jednoosobowo, a potem głosowane. To musi wyglądać inaczej, to się po prostu należy mieszkańcom – przekonuje.
Posiedzenie Miejsko Gminnego Zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego, na którym zaprezentowano kandydaturę Piotra Wojciecha Turka na burmistrza Wyszkowa, odbyło się 10 maja. „Kandydat przyjął propozycję startu w wyborach samorządowych i zadeklarował chęć pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju naszego miasta i gminy na miarę dwudziestego pierwszego wieku” – czytamy w oświadczeniu rzecznika PSL Jana Dawidzkiego.
Dla Piotra Turka to pierwsza kadencja w samorządzie miejskim. - Poznałem panujące tu zasady i nie zgadzam się z nimi, czego wyrazem była moja rezygnacja z funkcji wiceprzewodniczącego rady miejskiej – przypomina.
Złożona na początku kwietnia tego roku rezygnacja była reakcją na przeznaczenie prawie 6 mln zł na zagospodarowanie placu Miejskiego. Taka była decyzja radnych, a PSL, do którego Piotr Turek należy, jest członkiem koalicji rządzącej. - Ja nie mówię, że ten budżet czy wcześniejsze były złe. Ale najpierw przeznacza się na pl. Miejski 1,5 mln zł, a potem w sumie prawie 6 mln zł. Rozmawiam z mieszkańcami i nie słyszę, żeby ten plac za takie pieniądze był potrzebny – podkreśla. - Mieszkańcy powinni mieć realny wpływ na to, co dzieje się w gminie Wyszków. Tymczasem decyzje podejmowane są jednoosobowo, a potem głosowane. To musi wyglądać inaczej, to się po prostu należy mieszkańcom. 
Na czyje głosy liczy Piotr Turek? - To wybory lokalne, nie można na nie patrzeć przez pryzmat polityki. Ludzie potrafią się wznieść ponad podziałami politycznymi i tak powinno się też pracować w samorządzie. Liczę więc na głosy wszystkich mieszkańców, którzy mają podobne poglądy – odpowiada - którzy chcą mieć większy wpływ na zapadające w samorządzie decyzje i poprzez burmistrza, i radnych, ale też i stowarzyszenia, organizacje. Ludzi trzeba słuchać, będąc ich przedstawicielem.
Piotr Turek ma 39 lat. Jest żonaty, ma troje dzieci w wieku 18, 16 i 5 lat. W Wyszkowie ukończył technikum gastronomiczne. Potem zrobił licencjat z zarządzania zasobami ludzkimi i magistra z zarządzania w logistyce. Od 12 lat pracuje w polskiej firmie handlującej środkami chemicznymi, obecnie jest kierownikiem regionalnym.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan