Pijany kierowca lawety (video)

Wydarzenia

Pijany kierowca lawety (video)

13.07.2016
autor: SB
Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca lawety, którego policja zatrzymała na krajowej „ósemce” w okolicach Wyszkowa. Litwin został zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu innego kierowcy, któremu sposób kierowania scanią wydał się podjrzany.
32-letni Litwin nie tylko wsiadł po pijanemu za kierownicę, ale doprowadził też do kolizji z trzema innymi samochodami. Dzięki informacji od innego uczestnika ruchu, trafił do policyjnego aresztu, policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 2 promile.
Niebezpieczną jazdę kierowcy lawety wiozącej kilka aut nagrał wideorejestrator w policyjnym radiowozie. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.


- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom policjanci w codziennej służbie  prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję – podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji st. sierż. Marta Gierlicka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
O rodzinie lirycznie i naukowo (foto)

O rodzinie lirycznie i naukowo (foto)

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący” – początek Listu do Koryntian znają chyba wszyscy. Ale zgromadzeni w niedzielne popołudnie, 12 marca, w kościele pw. św. Rodziny mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć go w interpretacji aktorki Ewy Ziętek, która wraz z kolegą z filmowego planu Tadeuszem Chudeckim otworzyła sympozjum poświęcone współczesnej rodzinie.
zobacz więcej
Przed Świętem Zmarłych (foto)

Przed Świętem Zmarłych (foto)

Tonący w jesiennych kolorach cmentarz wygląda bardzo malowniczo. Porządkujący groby przed zbliżającym się świętem mają jednak sporo pracy. 1 listopada, wzorem lat ubiegłych, odbędzie się zbiórka na rzecz odrestaurowania najstarszych, opuszczonych nagrobków na wyszkowskim cmentarzu parafialnym.
zobacz więcej
PSL: przeciwni spalarni i podwyżce opłat za śmieci

PSL: przeciwni spalarni i podwyżce opłat za śmieci

Polskie Stronnictwo Ludowe podjęło stanowisko, w którym sprzeciwia się budowie spalarni odpadów medycznych i podwyżce opłat za śmieci w Gminie Wyszków.
zobacz więcej
Dzisiaj wszystko dzieje się przez internet. Nawet kupno OC

Dzisiaj wszystko dzieje się przez internet. Nawet kupno OC

Można narzekać na negatywne aspekty rozwoju technologii, ale jedno jest pewne: od czasu wynalezienia i powszechnego rozpowszechnienia Internetu świat już nigdy nie będzie taki sam. Dziś tak wiele rzeczy odbywa się za pośrednictwem Sieci… Również kupno obowiązkowego dla kierowców OC. Dowiedz się więcej i nie przepłacaj za ubezpieczenie!
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom