Pijany kierowca lawety (video)

Wydarzenia

Pijany kierowca lawety (video)

13.07.2016
autor: SB
Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca lawety, którego policja zatrzymała na krajowej „ósemce” w okolicach Wyszkowa. Litwin został zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu innego kierowcy, któremu sposób kierowania scanią wydał się podjrzany.
32-letni Litwin nie tylko wsiadł po pijanemu za kierownicę, ale doprowadził też do kolizji z trzema innymi samochodami. Dzięki informacji od innego uczestnika ruchu, trafił do policyjnego aresztu, policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 2 promile.
Niebezpieczną jazdę kierowcy lawety wiozącej kilka aut nagrał wideorejestrator w policyjnym radiowozie. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.


- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom policjanci w codziennej służbie  prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję – podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji st. sierż. Marta Gierlicka.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan