Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na ósemce

Wydarzenia

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na ósemce

30.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 1,5 promila alkoholu miał kierowca ciężarowego volvo z załadowaną naczepą zatrzymany przez policjantów wyszkowskiej drogówki.
 
W środę rano, 30 października, w Trzciance, na drodze krajowej nr 8 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze sprawdzili też stan trzeźwości 45-latka i okazało się, że wynik jest pozytywny. Badanie na zwartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Kierujący przekonywał policjantów, że nie czuje się pijany, chociaż jak sam przyznał dzień wcześniej świętował swoje urodziny.
- Takie zachowanie nie ma żadnego wytłumaczenia. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, kierujący stwarza olbrzymie niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka. - Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy nasz stan pozwala na prowadzenie pojazdu, nie warto ryzykować. Zawsze można udać się do najbliższej jednostki policji i sprawdzić swój stan trzeźwości. To nic nie kosztuje, a na pewno pozwoli uniknąć wielu kłopotów.
45-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Podział Mazowsza korzystniejszy dla Wyszkowa

Podział Mazowsza korzystniejszy dla Wyszkowa

1 stycznia weszło w życie rozporządzenie Unii Europejskiej o podziale województwa mazowieckiego na dwie odrębne jednostki statystyczne. To dobra wiadomość dla gmin i powiatu wyszkowskiego. Ubiegającym się o środki unijne statystyk nie będzie już zawyżała bogatsza Warszawa.
zobacz więcej
Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Lucynowie 26 października oficjalnie zostali włączeni do szkolnej rodziny. Złożyli ślubowanie na sztandar i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor. – Pokazaliście wszystkim gościom, rodzicom, całej społeczności szkolnej, że już, przez tak krótki czas, niecałe dwa miesiące, tak wiele się nauczyliście – chwaliła ich dyr. Urszula Gałecka. – Pięknie recytujecie, śpiewacie, potraficie się bardzo ładnie zachować i to jest bardzo duży wasz sukces. Sukces waszych pań i waszych rodziców.
zobacz więcej
Marki własne Biedronki - czy są gorsze od oryginalnych produktów?

Marki własne Biedronki - czy są gorsze od oryginalnych produktów?

Produkty oznaczone znakiem marek własnych Biedronki zwykle kosztują znacznie mniej niż „oryginalne” artykuły. Czy okazyjna cena idzie w parze z obniżoną jakością? Dowiedz się więcej na temat tańszych odpowiedników produktów znanych marek.
zobacz więcej
Działka sprzedana bez przetargu

Działka sprzedana bez przetargu

Radni powiatowi zdecydowali o bezprzetargowej sprzedaży działki przy ul. Ignacego Daszyńskiego w cenie 781 zł za metr kwadratowy.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku