Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na ósemce

Wydarzenia

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na ósemce

30.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 1,5 promila alkoholu miał kierowca ciężarowego volvo z załadowaną naczepą zatrzymany przez policjantów wyszkowskiej drogówki.
 
W środę rano, 30 października, w Trzciance, na drodze krajowej nr 8 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze sprawdzili też stan trzeźwości 45-latka i okazało się, że wynik jest pozytywny. Badanie na zwartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Kierujący przekonywał policjantów, że nie czuje się pijany, chociaż jak sam przyznał dzień wcześniej świętował swoje urodziny.
- Takie zachowanie nie ma żadnego wytłumaczenia. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, kierujący stwarza olbrzymie niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka. - Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy nasz stan pozwala na prowadzenie pojazdu, nie warto ryzykować. Zawsze można udać się do najbliższej jednostki policji i sprawdzić swój stan trzeźwości. To nic nie kosztuje, a na pewno pozwoli uniknąć wielu kłopotów.
45-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom