Pieszy nietrzeźwy, motorowerzysta bez prawka

Wydarzenia

Pieszy nietrzeźwy, motorowerzysta bez prawka

29.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Nietrzeźwy 19-letni pieszy został ranny w wypadku, do którego doszło nocy z soboty na niedzielę, ok. 3.30 w Wólce Wojciechówek. Chłopak został potrącony przez motorowerzystę, również 19-letniego, bez prawa jazdy.
Do wypadku doszło na drodze z Wólki Wojciechówek do Bielina, 19-latek szedł nią wraz z dwiema innymi osobami. Został potrącony przez jadącego w tym samym kierunku motorowerzystę. Pieszy ze złamaną nogą został przetransportowany do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile.
Policja przypomina, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. - Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów – podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji st. sierż. Marta Gierlicka. - Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane