Pierwszy casting za nami (foto)

Wydarzenia

Pierwszy casting za nami (foto)

16.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Ponad dwadzieścioro dzieci i kilka osób dorosłych zgłosiło się w sobotę 15 lipca na casting do krótkometrażowego filmu pt. „Relax”, który będzie nagrywany na początku września w Popowie.
„Relax” to krótkometrażowy debiut fabularny Agnieszki Elbanowskiej - autorki docenianych i nagradzanych w kraju i zagranicą filmów dokumentalnych. Film opowiada historię dyrektora domu wczasowego „Relax”, którego nieliczny personel szykuje się na przyjazd uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje. Perspektywa spotkania z „obcym” - twierdzi Agnieszka Elbanowska - doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu mimowolnie definiują swoją tożsamość.
Film „Relax” realizowany jest w ramach programu dla młodych twórców „30 minut” w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Studio Munka jest producentem filmu, producentem wykonawczym jest Maria Gołoś (Rozbrat Films).
Wśród dzieci, które zgłosiły się na sobotni casting w WOK Hutnik, dominowali chłopcy. Było też kilka dziewczynek i kilkoro dorosłych. Wśród oczekujących dało się wyczuć napięcie, ale twórcy filmu starali się, by stający przed kamerą kandydaci zbytnio się nie tremowali. Warto więc porzucić obawy i ruszyć na spotkanie przygody z filmem. Choć casting w Wyszkowie już za nami, jeszcze nic straconego. Kolejny casting odbędzie się w najbliższą sobotę 22 lipca w godz. 10.30-19 (rejestracja od godz. 10) w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, a tydzień później 29 lipca w godz. 10.30-17.30 (rejestracja od godz. 10) w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.
Nie jest wymagane żadne doświadczenie aktorskie. Twórcy filmu zapraszają na plan dzieci w wieku 6-10 lat i dorosłych powyżej 20 lat 
Szczegóły dotyczące castingów można uzyskać pisząc na adres mejlowy: relax.casting@gmail.com.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom