Pierwszy casting za nami (foto)

Wydarzenia

Pierwszy casting za nami (foto)

16.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Ponad dwadzieścioro dzieci i kilka osób dorosłych zgłosiło się w sobotę 15 lipca na casting do krótkometrażowego filmu pt. „Relax”, który będzie nagrywany na początku września w Popowie.
„Relax” to krótkometrażowy debiut fabularny Agnieszki Elbanowskiej - autorki docenianych i nagradzanych w kraju i zagranicą filmów dokumentalnych. Film opowiada historię dyrektora domu wczasowego „Relax”, którego nieliczny personel szykuje się na przyjazd uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje. Perspektywa spotkania z „obcym” - twierdzi Agnieszka Elbanowska - doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu mimowolnie definiują swoją tożsamość.
Film „Relax” realizowany jest w ramach programu dla młodych twórców „30 minut” w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Studio Munka jest producentem filmu, producentem wykonawczym jest Maria Gołoś (Rozbrat Films).
Wśród dzieci, które zgłosiły się na sobotni casting w WOK Hutnik, dominowali chłopcy. Było też kilka dziewczynek i kilkoro dorosłych. Wśród oczekujących dało się wyczuć napięcie, ale twórcy filmu starali się, by stający przed kamerą kandydaci zbytnio się nie tremowali. Warto więc porzucić obawy i ruszyć na spotkanie przygody z filmem. Choć casting w Wyszkowie już za nami, jeszcze nic straconego. Kolejny casting odbędzie się w najbliższą sobotę 22 lipca w godz. 10.30-19 (rejestracja od godz. 10) w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, a tydzień później 29 lipca w godz. 10.30-17.30 (rejestracja od godz. 10) w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.
Nie jest wymagane żadne doświadczenie aktorskie. Twórcy filmu zapraszają na plan dzieci w wieku 6-10 lat i dorosłych powyżej 20 lat 
Szczegóły dotyczące castingów można uzyskać pisząc na adres mejlowy: relax.casting@gmail.com.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Znają się na ruchu drogowym (foto)

Znają się na ruchu drogowym (foto)

Uczniowie z podstawówki w Rząśniku i Gimnazjum w Długosiodle wygrali powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który w tym roku odbywa się już po raz 39. Musieli wykazać się znajomością przepisów, umiejętnością jazdy na rowerze i udzielania pierwszej pomocy.
zobacz więcej
Kara obniżona do 360 tys. zł

Kara obniżona do 360 tys. zł

Nie 1 mln 162 tys. zł, lecz 360 tys. zł kary za nielegalną wycinkę drzew muszą zapłacić właściciele działki przy ul. Kolejowej w Rybienku Leśnym. Kolejne postępowanie toczy się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Sprawa ciągnie się już od… 3 lat.
zobacz więcej
Taaakie koncepcje miejskiej zieleni (foto)

Taaakie koncepcje miejskiej zieleni (foto)

Tworzenie w Wyszkowie „stref oddechu” – to nowy projekt, na którego realizację gmina zamierza pozyskać środki zewnętrzne. Tereny zielone mają być zagospodarowywane m.in. przy ulicach: Szpitalnej, Okrzei, Matejki, 3 Maja, Sowińskiego, Chopina. Trzeba przyznać, że koncepcje wyglądają imponująco…
zobacz więcej
Na straży tradycji (foto)

Na straży tradycji (foto)

Gościem Klubu Obywatelskiego 11 lipca był gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, przez 8 lat komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, członek Zarządu Głównego ZOSP RP. Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito”, doktor honoris causa (za osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnego systemu ochrony przeciwpożarowej oraz twórczej współpracy międzynarodowej na rzecz nowatorskich rozwiązań w ratownictwie i ochronie ludności) Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Na spotkaniu mówił o straży pożarnej, ochotniczej i zawodowej, o jej tradycjach, ale też o współczesności i wprowadzanych obecnie zmianach.
zobacz więcej
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
ITAMED
manhattan