Pierwszy casting za nami (foto)

Wydarzenia

Pierwszy casting za nami (foto)

16.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Ponad dwadzieścioro dzieci i kilka osób dorosłych zgłosiło się w sobotę 15 lipca na casting do krótkometrażowego filmu pt. „Relax”, który będzie nagrywany na początku września w Popowie.
„Relax” to krótkometrażowy debiut fabularny Agnieszki Elbanowskiej - autorki docenianych i nagradzanych w kraju i zagranicą filmów dokumentalnych. Film opowiada historię dyrektora domu wczasowego „Relax”, którego nieliczny personel szykuje się na przyjazd uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje. Perspektywa spotkania z „obcym” - twierdzi Agnieszka Elbanowska - doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu mimowolnie definiują swoją tożsamość.
Film „Relax” realizowany jest w ramach programu dla młodych twórców „30 minut” w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Studio Munka jest producentem filmu, producentem wykonawczym jest Maria Gołoś (Rozbrat Films).
Wśród dzieci, które zgłosiły się na sobotni casting w WOK Hutnik, dominowali chłopcy. Było też kilka dziewczynek i kilkoro dorosłych. Wśród oczekujących dało się wyczuć napięcie, ale twórcy filmu starali się, by stający przed kamerą kandydaci zbytnio się nie tremowali. Warto więc porzucić obawy i ruszyć na spotkanie przygody z filmem. Choć casting w Wyszkowie już za nami, jeszcze nic straconego. Kolejny casting odbędzie się w najbliższą sobotę 22 lipca w godz. 10.30-19 (rejestracja od godz. 10) w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance, a tydzień później 29 lipca w godz. 10.30-17.30 (rejestracja od godz. 10) w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.
Nie jest wymagane żadne doświadczenie aktorskie. Twórcy filmu zapraszają na plan dzieci w wieku 6-10 lat i dorosłych powyżej 20 lat 
Szczegóły dotyczące castingów można uzyskać pisząc na adres mejlowy: relax.casting@gmail.com.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
What’s up Quad? (foto)

What’s up Quad? (foto)

Podsumowanie konkursu What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 15 lutego w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Jowisz”.  W konkursie uczestniczyło 19 zespołów z 9 szkół z Wyszkowa, Zabrodzia i Pułtuska. W pierwszej edycji zespoły konkursowe zmierzyły się z zadaniem opisania Quad/Graphics po angielsku. Zrobiły to w różnej formie, m.in. filmu animowanego, prezentacji multimedialnej, gry planszowej. I miejsce jurorzy przyznali ZS nr 3 im. J. Kochanowskiego.  II miejsce zajęło I LO im. C.K. Norwida, III – Gimnazjum im. kard. S. Wyszyńskiego w Zabrodziu. 
zobacz więcej
Ambasador Syrii: Nie ma słowa, którym mógłbym wyrazić wdzięczność (foto)

Ambasador Syrii: Nie ma słowa, którym mógłbym wyrazić wdzięczność (foto)

Człowiek jest człowiekiem niezależnie od tego, gdzie jest. Wszyscy należymy do tej samej cywilizacji i wszystkie dzieci potrzebują życia w pokoju – mówił ambasador Syrii w Polsce Bassem Jouman-Agha, który Wyszków odwiedził w piątek 16 marca. Przyjechał, by podziękować społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 za dotychczasowe wsparcie.
zobacz więcej
(Z)robi się tłoczno

(Z)robi się tłoczno

W Wyszkowie ruszają kolejne inwestycje drogowe, a co za tym idzie w centrum miasta możemy spodziewać się kolejnych utrudnień w ruchu.
zobacz więcej
Zostało nas już tylko dwóch

Zostało nas już tylko dwóch

1 września o godz. 11, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, gmina Wyszków zaprasza mieszkańców, przedstawicieli samorządów, środowisk kombatanckich, lokalne organizacje, by wspólnie oddać hołd tym, którzy zginęli w walce o wolność. Krótka uroczystość odbędzie się przed pomnikiem Gloria Victis, u zbiegu ul. Sowińskiego i Pułtuskiej.
Jednym ze świadków tamtych czasów jest Józef Czerwiński, przewodniczący wyszkowskiego koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.
 
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
manhattan