Pierwsze w historii parafii papieskie odznaczenie (foto)

Wydarzenia

Pierwsze w historii parafii papieskie odznaczenie (foto)

08.01.2020
autor: Sanktuarium św. Idziego, opr. red.
Państwo Grażyna i Jerzy Kornaccy otrzymali pierwsze w historii parafii św. Idziego papieskie odznaczenie Pro Ecclesia et Ponitifice.
 
Medal (krzyż) Pro Ecclesia et Pontifice (pol. Dla Kościoła i Papieża) to jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej w kształcie krzyża. Może go otrzymać osoba świecka. Został ustanowiony przez papieża Leona XIII 17 lipca 1888 r. dla upamiętnienia 50-lecia jego kapłaństwa.
Państwo Grażyna i Jerzy Kornaccy otrzymali medal za szczególne zaangażowanie w powstanie i organizację Sanktuarium św. Idziego, z okazji piątej rocznicy jego powstania. Odznaczenie wręczył biskup łomżyński ks. Janusz Stepnowski w czasie spotkania księży Dekanatu Wyszkowskiego, które odbyło się 2 stycznia na plebanii u św. Idziego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pamięci bohaterskiego pilota rodem z Wyszkowa (foto)

Pamięci bohaterskiego pilota rodem z Wyszkowa (foto)

We wtorek 24 kwietnia w podcieniach budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie została odsłonięta, ufundowana przez Zarząd Główny Związku Powstańców Warszawskich i Gminę Wyszków, tablica ku czci mjr. pil. Jana Miduchowskiego oraz załóg 1586. Eskadry Specjalnego Przeznaczenia im. Obrońców Warszawy, udzielających pomocy w czasie powstania warszawskiego 1944 r. 
zobacz więcej
Więcej kierownictwa i wyższa dotacja

Więcej kierownictwa i wyższa dotacja

W przyszłym roku WOSiR otrzyma dotację o 200 tys. zł wyższą. Zdaniem radnego Adama Szczerby to kwota zbyt wysoka, a środki nie powinny być przeznaczane na tworzenie drugiego etatu kierowniczego.
zobacz więcej
Fotowoltaika dla rolników - istotne korzyści

Fotowoltaika dla rolników - istotne korzyści

Od pewnego czasu fotowoltaika w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością. Nieustanne rosnące zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii stwarza ogromne możliwości dla rolników w zakresie finansowania farm fotowoltaicznych. Obecnie decydując się na panele fotowoltaiczne mogą oni z łatwością skorzystać ze wsparcia pochodzącego zarówno z funduszy europejskich, jak i krajowych, które to w ogromnym stopniu pozwalają na znaczne obniżenie kosztów wykonania instalacji fotowoltaicznej.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Po 30 latach robi się problem…

INTERWENCJA: Po 30 latach robi się problem…

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło kontrole posesji pod kątem nielegalnego odprowadzenia deszczówki do kanalizacji sanitarnej. - Kiedyś można się było tak podłączyć, wodociągi instalacje odbierały i nikt się nie czepiał, bo nie ma u nas deszczówki, a woda z drogi spływa. Po 30 latach robi się problem – mówią mieszkańcy oburzeni, bo mimo że podłączenie zlikwidowali, otrzymali wezwania na policję…
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom