Pierwsza wigilia w Domu dla Dzieci (foto)

Wydarzenia

Pierwsza wigilia w Domu dla Dzieci (foto)

15.12.2016
autor: Elżbieta Szczuka
14 grudnia przy wigilijnym stole spotkali się dzieci i pracownicy Domów dla Dziecka nr 1 i nr 2 w Wyszkowie oraz zaproszeni przez nich goście. To pierwsza wigilia w działającej tu od 4 miesięcy placówce opiekuńczo-wychowawczej.
- Spotkaliśmy się w wyjątkowym czasie, przed Bożym Narodzeniem. To czas szczególny, kiedy zasiadamy wszyscy przy wigilijnym stole, kiedy zapominamy o troskach, a myślimy o radości, o tym, co nas czeka – przypomniała Alicja Zapolska, dyrektor wyszkowskich Domów dla Dzieci.
Powitała przybyłych gości, dzieci, wychowawców, rodziny, osoby sprzyjające. - To miła chwila, kiedy tyle osób sprzyjających jest przy nas – zaznaczyła. – Serdecznie dziękuję.
Za zaproszenie na pierwszą wigilię domu dziecka w Wyszkowie serdecznie podziękował starosta Bogdan Pągowski. Życzył, aby przyszły rok dla placówki, a szczególnie dla dzieci, był szczęśliwy i radosny. 
- Jako duszpasterz tego skrawka ziemi, jako proboszcz tej parafii, w której zamieszkaliście, bardzo serdecznie was dzisiaj witam w wyprzedzony troszkę wigilijny wieczór – mówił ks. dziekan Zdzisław Golan. – Cieszę się, że jesteście i że was również widuję w kościele. Życzę wam dużo pokoju, takiego wewnętrznego, i radości z tego, że nie jesteście sami, że jesteście razem w tych domach, które staraniem pana starosty i pani dyrektor zostały zbudowane specjalnie dla was.
Wspólnie zaśpiewana kolęda „Przybieżeli do Betejem” wprowadziła zgromadzonych w atmosferę Bożonarodzeniową. Ksiądz odczytał fragment Ewangelii dotyczący narodzin Jezusa, pobłogosławił opłatki. 
Po wzajemnych życzeniach wszyscy zasiedli do pięknie przygotowanych stołów wigilijnych, by posilić się pysznymi potrawami. Na koniec dzieci otrzymały upominki przywiezione przez starostę.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom