Pierwsza w Polsce chatka do czytania

Wydarzenia

Pierwsza w Polsce chatka do czytania

11.07.2019
autor: na podst. booklips.pl
W pobliżu Adelina na terenie gminy Zabrodzie otwarto Bookworm Cabin, czyli Chatkę Mola Książkowego. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce.
 
Bookworm Cabin powstała po to, by dać chwilę wytchnienia. Po to, by usiąść wygodnie, przestać pędzić i… patrzeć. Czytać. Słuchać. Myśleć. Cieszyć się. Po prostu być” – piszą pomysłodawcy przedsięwzięcia, Bartłomiej Kraciuk i Marta Puchalska-Kraciuk.
Powierzchnia użytkowa domku nie jest duża. Obiekt przeznaczony jest dla dwóch dorosłych osób. Na antresoli znajduje się łóżko, na parterze, oprócz przestrzeni wypoczynkowej, jest kuchnia i łazienka z prysznicem.
W Bookworm Cabin najważniejsze są książki. Praktycznie wszystkie ściany chatki przekształcono w półki. Dzięki temu na stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się zmieścić kilkaset pozycji – od literatury pięknej, poprzez popularną, na książkach kucharskich skończywszy.
Aby nic – oprócz przyrody – nie rozpraszało podczas czytania, właściciele chatki nie podłączyli WiFi, a zasięg sieci komórkowej jest zmienny: „Ten domek powstał po to, by się wyciszyć. W środku znajdziesz żółte pudełko, do którego proponujemy odłożyć telefon – tak, żeby zawsze był pod ręką, ale jak najmniej przeszkadzał”.
Więcej zdjęć i informacji na www.booklips.pl.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku