Pierwsza w Polsce chatka do czytania

Wydarzenia

Pierwsza w Polsce chatka do czytania

11.07.2019
autor: na podst. booklips.pl
W pobliżu Adelina na terenie gminy Zabrodzie otwarto Bookworm Cabin, czyli Chatkę Mola Książkowego. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce.
 
Bookworm Cabin powstała po to, by dać chwilę wytchnienia. Po to, by usiąść wygodnie, przestać pędzić i… patrzeć. Czytać. Słuchać. Myśleć. Cieszyć się. Po prostu być” – piszą pomysłodawcy przedsięwzięcia, Bartłomiej Kraciuk i Marta Puchalska-Kraciuk.
Powierzchnia użytkowa domku nie jest duża. Obiekt przeznaczony jest dla dwóch dorosłych osób. Na antresoli znajduje się łóżko, na parterze, oprócz przestrzeni wypoczynkowej, jest kuchnia i łazienka z prysznicem.
W Bookworm Cabin najważniejsze są książki. Praktycznie wszystkie ściany chatki przekształcono w półki. Dzięki temu na stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się zmieścić kilkaset pozycji – od literatury pięknej, poprzez popularną, na książkach kucharskich skończywszy.
Aby nic – oprócz przyrody – nie rozpraszało podczas czytania, właściciele chatki nie podłączyli WiFi, a zasięg sieci komórkowej jest zmienny: „Ten domek powstał po to, by się wyciszyć. W środku znajdziesz żółte pudełko, do którego proponujemy odłożyć telefon – tak, żeby zawsze był pod ręką, ale jak najmniej przeszkadzał”.
Więcej zdjęć i informacji na www.booklips.pl.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom