Pierwsza Komunia w św. Wojciechu (foto)

Wydarzenia

Pierwsza Komunia w św. Wojciechu (foto)

15.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Piękna pogoda i jeszcze piękniejsze uśmiechy na twarzach dzieci towarzyszyły wielkiemu przeżyciu, jakim jest I Komunia Święta. W niedzielę 14 maja dwie uroczystości odbyły się w kościele pw. św. Wojciecha. Po raz pierwszy Komunię przyjęli trzecioklasiści ze Szkół Podstawowych nr 1, w Rybnie i Kręgach oraz I Językowej Szkoły Podstawowej „Language”.
Tradycyjnie już dzieci, ich rodziców, chrzestnych i licznie zgromadzonych bliskich przed kościołem witali księża odprawiający Mszę św. oraz ks. proboszcz Roman Karaś. Przed udekorowanym ołtarzem widniało hasło: „Idźcie i głoście, jak dobry jest Pan” – Wasze zadanie to zanieść Jezusa do waszych rodzin, do szkół, wszędzie tam, gdzie będziecie – do dzieci, ale też ich rodzin zwrócił się ks. Zbigniew Borawski. 
Wszyscy, bez względu na wiek, chcieliby zobaczyć Boga. - Widziałem Go, gdy się wczoraj spowiadaliście. Widzę Go dzisiaj w waszych sercach, zatroskanych, ale radosnych twarzach waszych rodziców – mówił ks. Zbigniew. – Możemy zobaczyć Jezusa tam, gdzie potrafimy sobie przebaczać. Gdzie mama i tata, może czasami burzliwie się pokłócą, ale potrafią powiedzieć: przepraszam. Bóg jest tam, gdzie jest dobro, miłosierdzie, gdzie mała dziewczynka potrafi się podzielić z kanapką z koleżanką. Zobaczycie Go dzisiaj w tym chlebie. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że dobro zwycięża. Zwycięża, kiedy odkrywamy je w sobie i w innych.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

Rybienko Leśne robi się coraz oryginalniejsze. Zamiast polskiej rozłożystej zielonej sosny pojawiły się tu bowiem palmy. Niektórzy właściciele posesji zapragnęli, nie ruszając się z miejsca, przenieść się w tropiki i ogołocili swoje sosny tak, że sterczą jak zapałki z kitką zieleni na czubku. O gustach się nie dyskutuje, ale o zdrowym rozsądku — tak! Tlenu, tak niezbędnego dla życia, dostarczają zielone szpilki, a nie goły najwyższy nawet pień drzewa. Ucięte zielone gałęzie już nie odrosną, sosna to nie wierzba. Szpilki sosny wydzielają tlen, olejki eteryczne, pochłaniają dwutlenek węgla i pyły (smog). Nauka wyraźnie o tym mówi. Nie bez znaczenia są też względy estetyczne. Padły piękne sosny, stare dęby i brzozy.
zobacz więcej
Deszczowe święto miłośników koni (foto)

Deszczowe święto miłośników koni (foto)

Już po raz trzynasty miłośnicy koni mieli w Gulczewie swoje święto. W sobotę 26 maja można było podziwiać piękne zwierzęta, ich zgranie z jeźdźcami, pokazy zręczności jeździeckiej i zawody kawaleryjskie. Zawiodła tylko pogoda.
zobacz więcej
Sezon kąpielowy i kąpieliska

Sezon kąpielowy i kąpieliska

Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie Gminy Wyszków. W wykazie jest jedno kąpielisko - plaża miejska nad Bugiem.
zobacz więcej
Policja apeluje o ostrożność! (foto)

Policja apeluje o ostrożność! (foto)

Na szczęście tylko na ogólnych potłuczeniach kierującej skończyło się dachowanie jej samochodu. Zdarzenie miało miejsce w środę 9 stycznia Leszczydole-Nowinach.
Straż pożarna informuje o kolejnych kolizjach, a policja apeluje o ostrożność.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny