Pierwsza Komunia w św. Rodzinie (foto)

Wydarzenia

Pierwsza Komunia w św. Rodzinie (foto)

11.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Piękną uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej 11 czerwca w sanktuarium św. Rodziny przeżywali trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkół Podstawowych w Olszance i Leszczydole Starym.
W świecie, w którym modne są przeróżne diety, ks. Adam Hryc przestrzegał przed dietą bezjezusową. – Msza św. bez przyjęcia Pana Jezusa to jak pójść do babci i niczego nie skosztować – przekonywał dzieci w obrazowy sposób. – Od dzisiaj będziecie mogli przyjmować Jezusa na każdej Mszy św. Nie dołączajcie do ludzi, którzy stosują tę dietę. Myślą, że coś innego da im szczęście. Każdy człowiek chce być szczęśliwy, a radość to poczucie, że żyjemy we właściwy sposób. Jezus jest drogą do tego, jest w stanie czynić w naszym życiu wielkie rzeczy, jeśli mu na to pozwolimy. Wy dzisiaj mówicie Panu Jezusowi: TAK, a Pan Bóg daje wam dzisiaj wielki dar. Nie przechodźcie na dietę bezjezusową. Nie daje szczęścia, wręcz przeciwnie – szkodzi.
O dbanie o ten wielki dar ks. proboszcz Kazimierz Wądołowski zwrócił się do rodziców i licznie zgromadzonych bliskich trzecioklasistów: - To w dużej mierze od was zależy, jak będzie wyglądało dalsze życie dzieci. Żeby to, co dzisiaj przeżywamy, nie skończyło się na tym dniu, żeby nie stało się tylko pamiątką.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom