Pierwsza Komunia w św. Rodzinie (foto)

Wydarzenia

Pierwsza Komunia w św. Rodzinie (foto)

29.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W niedzielę 27 maja w Eucharystii po raz pierwszy w pełni uczestniczyli trzecioklasiści z parafii św. Rodziny. Po raz pierwszy Komunię Świętą przyjęli w otoczeniu licznie zgromadzonych rodzin.
Uroczystym Mszom św. przewodniczyli ks. proboszcz Kazimierz Wądołowski i ks. Adam Hryc, którzy zwracali uwagę przede wszystkim na duchowe ich przeżycie. Zgromadzony w sanktuarium i na zewnątrz tłum był najlepszym dowodem na to, że I Komunia Św. to niezwykle rodzinna uroczystość. Ale i na całej rodzinie spoczywa odpowiedzialność za wychowanie dzieci, jak najczęstsze przystępowanie przez nie do spowiedzi i Komunii św.
W tym roku uroczystości pierwszokomunijne w parafii św. Rodziny odbywają się w dwie niedziele. 27 maja przeżyli ją uczniowie z pięciu klas III Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym. Ostatnie przygotowania do tego wielkiego przeżycia czynią uczniowie z dwóch klas II Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej w Olszance i Polsko – Angielskiej Szkoły Podstawowej w Wyszkowie. Ich uroczystość odbędzie się 3 czerwca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na targ lepiej piechotą (foto)

Na targ lepiej piechotą (foto)

… przekonali się kierowcy, którzy w piątek stali na światłach w okolicy targowiska. W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i Dworcowej w tym tygodniu wprowadzono ruch wahadłowy. W tej części miasta przyjdzie się nam jeszcze pomęczyć, bo wszystko wskazuje na to, że wykonawca nie zdąży zakończyć inwestycji w wyznaczonym terminie.
zobacz więcej
Coraz mniej ludzi się szczepi. Więcej choruje na grypę

Coraz mniej ludzi się szczepi. Więcej choruje na grypę

Nieznacznie, ale przybywa w powiecie osób uchylających się od szczepień. Skutkuje to wzrostem zachorowań, np. na krztusiec w 2015 r. zachorowało 60 osób, a w 2016 już 89. Wzrosła też liczba osób chorujących na grypę i choroby grypopodobne.
zobacz więcej
Most w Wierzbicy otwarty

Most w Wierzbicy otwarty

GDDKiA, zgodnie z planem, otworzyła dla ruchu samochodowego most na Narwi w Wierzbicy. Kierowcy nadal mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.
zobacz więcej
100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w całej Polsce w szkołach i przedszkolach zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Tak było też w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Wspólne wykonanie czterech zwrotek hymnu w obecności sztandaru szkoły rozpoczęło uroczystą akademię, która przypomniała burzliwe 100 lat niepodległości poprzez śpiew. – Dziś chcemy, żeby te pieśni były ciągle żywe w naszych sercach i pamięci. Z tego powodu pragniemy świętować rocznicę niepodległości właśnie w ten sposób – poprzez śpiew. Chcemy, aby nasze wspólne śpiewanie dziś, tutaj, na tej sali, było hołdem, jaki złożymy tym, którzy w wielkim trudzie wywalczyli nam wymarzoną niepodległość – podkreślili uczniowie.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku