Pierwsza Komunia w św. Rodzinie (foto)

Wydarzenia

Pierwsza Komunia w św. Rodzinie (foto)

29.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W niedzielę 27 maja w Eucharystii po raz pierwszy w pełni uczestniczyli trzecioklasiści z parafii św. Rodziny. Po raz pierwszy Komunię Świętą przyjęli w otoczeniu licznie zgromadzonych rodzin.
Uroczystym Mszom św. przewodniczyli ks. proboszcz Kazimierz Wądołowski i ks. Adam Hryc, którzy zwracali uwagę przede wszystkim na duchowe ich przeżycie. Zgromadzony w sanktuarium i na zewnątrz tłum był najlepszym dowodem na to, że I Komunia Św. to niezwykle rodzinna uroczystość. Ale i na całej rodzinie spoczywa odpowiedzialność za wychowanie dzieci, jak najczęstsze przystępowanie przez nie do spowiedzi i Komunii św.
W tym roku uroczystości pierwszokomunijne w parafii św. Rodziny odbywają się w dwie niedziele. 27 maja przeżyli ją uczniowie z pięciu klas III Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym. Ostatnie przygotowania do tego wielkiego przeżycia czynią uczniowie z dwóch klas II Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej w Olszance i Polsko – Angielskiej Szkoły Podstawowej w Wyszkowie. Ich uroczystość odbędzie się 3 czerwca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku