Pielgrzymowali do Osuchowej (foto)

Wydarzenia

Pielgrzymowali do Osuchowej (foto)

03.05.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
2 maja z kościoła św. Wojciecha tradycyjnie wyruszyła Piesza Pielgrzymka Wyszkowska do Osuchowej. W tym roku już po raz 34.
 
Wierni pielgrzymują do Osuchowej, by 3 maja uczestniczyć w uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Kult Matki Bożej w Osuchowej jest ściśle związany z objawieniami, które miały miejsce na początku XX wieku. W lesie, w miejscu, gdzie objawiała się Matka Boża, stoi drewniana kapliczka. Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem według otrzymanej wizji znajduje się w nieodległym kościele. Od lat modlą się przed nim pielgrzymi z wielu miejscowości, pielgrzymi szlak wiedzie m.in. z Wyszkowa. – Niesiemy sprawy swoje, parafii, a także wszystkich, którzy chcieliby, ale nie mogą z nami podążać – pielgrzymów przywitał ks. Grzegorz Dębek.
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Szkolenia menadżerskie

Szkolenia menadżerskie

Dziś menedżer nie jest już tylko osobą zajmującą się wyłącznie zarządzaniem. Zmiany, zarówno społeczne jak i gospodarcze sprawiły, że zakres kompetencji na tym stanowisku, uległ znacznemu rozszerzeniu i od jego umiejętności przywódczych oraz interpersonalnych zależą efekty osiągane nie tylko przez niego ale przez cały zespół. Ważne aby menedżer potrafił rozpoznać talent i go docenił, aby miał dobry kontakt z ludźmi i potrafił zbudować dobrze funkcjonujący zespół.
zobacz więcej
Przyszłość w ich rękach

Przyszłość w ich rękach

Dziesięć projektów zakwalifikowało się do konkursu organizowanego przez Quad/Graphics „Rozwiń wiedzę projektowo”. Uczniowie szkół z Wyszkowa i Pułtuska chcą m.in. budować stację meteorologiczną, drukarkę 3D, wykrywacz metalu, systemy do tzw. inteligenego domu czy aplikację do zdalnego sterowania komputerem.
zobacz więcej
Sołeckie zmagania w Gulczewie (foto)

Sołeckie zmagania w Gulczewie (foto)

Mieszkańcy Rybienka Nowego cieszą się ze zwycięstwa ogólnej klasyfikacji Igrzysk Sołeckich, które odbyły się podczas Festynu Sportowo – Rekreacyjnego w Gulczewie, w niedzielę 10 lipca. Panowie musieli wykazać się tężyzną fizyczną, panie gracją, a sołtysi zręcznością. 
zobacz więcej
Audi wartości 400 tys. zł odzyskane (foto)

Audi wartości 400 tys. zł odzyskane (foto)

Policjanci z Wyszkowa i Nowego Dworu Mazowieckiego odzyskali ukradziony samochód warty 400 tys. zł. Do sprawy został zatrzymany 28-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, znany już wcześniej organom ścigania.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku