„Pielgrzym” znów wyrusza w drogę

Wydarzenia

„Pielgrzym” znów wyrusza w drogę

27.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. organizatorzy
Drugi etap wyprawy tratwą „Pielgrzym”, z okazji Roku Ligi Morskiej i Rzecznej rozpocznie się 26 czerwca. Załoga ma zamiar dopłynąć do Szczecina.
 
Inauguracja ekspedycji z Krakowa do Kołobrzegu odbyła się 18 maja w Krakowie, skąd tratwa dotarła do Wyszkowa. Po drodze zawinęła do Kazimierza Dolnego, Puław, Dęblina. W drugim etapie załoga ma zamiar przebyć trasę Bugiem, Narwią, Wisłą, Notecią, Odrą do Szczecina, a następnie (etap 3) przez Zalew Szczeciński i Morze Bałtyckie, do Kołobrzegu.
Na pokładzie tratwy popłyną przedstawiciele różnych środowisk, zawodów i zainteresowań. Młodzież i dorośli. Uczestnicy rejsu odwiedzą wiele miejscowości, niosąc przesłanie o ich znaczeniu i naturalnym oraz historyczno-kulturowym dziedzictwie. Dla upamiętnienia wyprawy, maszt zostanie posadowiony w kołobrzeskiej Marinie Solnej. Na pokładzie jednostki przewożona jest Okolicznościowa Poczta Wodna.
Na osiemnastometrowym maszcie podniesiona została biało - czerwona bandera. W ubiegłym roku tratwa „Pielgrzym” przebyła trasę z Wyszkowa na Westerplatte.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość