Pary na medal (foto)

Wydarzenia

Pary na medal (foto)

12.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
57 małżeństw w Gminie Wyszków obchodzi w tym roku złote gody, 17 – diamentowe. Wspólną uroczystość zorganizowano w niedzielę 12 listopada.
Msza św. w intencji jubilatów została odprawiona w sanktuarium św. Idziego. Proboszczowie parafii św. Idziego i św. Wojciecha ks. Zdzisław Golan i ks. Roman Karaś wzięli udział również w drugiej części oficjalnej uroczystości, w restauracji „Baśniowa”.
- Mimo wielu przeciwności losu, wspierając się, przezwyciężając trudy życia, doczekaliście tak pięknego jubileuszu. „Małżeństwo jest drogą świętości, nawet wtedy, gdy staje się drogą krzyżową” – zwracając się do par małżeńskich z 50- i 60-letnim stażem, słowa Jana Pawła II cytowała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Chełmicka. – Miłość poznaje się nie po jej sile, ale czasie trwania. Wasze małżeństwa to bogata karta historii waszych rodzin, ale i naszej gminy. Zasłużyliście na miłość i szacunek dzieci, wnuków i prawnuków, na szacunek nas wszystkich. 
Dzieci, wnukowie i prawnukowie towarzyszyli jubilatom, gdy burmistrz wręczał im przyznane przez prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Okolicznościowe dyplomy odebrały małżeństwa z 60-letnim stażem.
Toast za jubilatów wzniósł burmistrz Grzegorz Nowosielski: - Jesteście naszymi parami na medal, naszą dumą. Wyszkowianie powinni brać z was przykład.
Po uroczystym obiedzie trwała zabawa z zespołem RAF.
 
50-lecie małżeństwa obchodzą:
Barbara i Józef Beredowie, Krystyna i Zbigniew Ciachowie, Henryka i Andrzej Ciachowie, Halina i Marian Ciachowie, Janina i Stanisław Ciemerychowie, Marta i Stanisław Delugowie, Henryka i Jan Deptowie, Krystyna i Jan Dębkowie, Irena i Wiktor Doboszowie, Marianna i Henryk Fijałkowscy, Maria i Marian Garbulińscy, Zofia i Zdzisław Garwarscy, Jadwiga i Zdzisław Jagielscy, Teresa i Stanisław Jasionkowie, Wiesława i Leon Jechnowie, Wanda i Kazimierz Jędrzejewscy, Helena i Tadeusz Kaczmarczykowie, Maria i Jan Kaczmarczykowie, Irena i Zygmunt Karczewscy, Łucja i Bronisław Klimaszewscy, Alicja i Marian Knopowie, Marianna i Jerzy Koczarowie, Maria i Marian Komundowie, Mirosława i Mieczysław Kosarzeccy, Henryka i Henryk Kozonowie, Teresa i Piotr Kukwowie, Zuzanna i Mirosław Kuleszowie, Dorota i Henryk Kwiatkowscy, Wiesława i Bogdan Latkowie, Irena i Stanisław Marzochowie, Alina i Wiesław Muczyńscy, Irena i Kazimierz Osowieccy, Hanna i Franciszek Pepłowscy, Jadwiga i Eugeniusz Pękulowie, Pelagia i Stanisław Piątkowie, Janina i Czesław Pieńczukowie, Teresa i Czesław Piotrowiczowie, Jadwiga i Julian Podgórscy, Henryka i Jan Powierzowie, Stanisława i Henryk Rosłońcowie, Janina i Jan Roszkowscy, Barbara i Benedykt Rozenkowie, Krystyna i Karol Rozenkowie, Sabina i Ireneusz Rytelewscy, Gabriela i Zdzisław Sakowiczowie, Zofia i Zdzisław Sakowiczowie, Genowefa i Tadeusz Salwinowie, Jadwiga i Kazimierz Skoczniowie, Maria i Krzysztof Stokarscy, Jadwiga i Antoni Suchtowie, Alina i Roman Sulichowie, Zofia i Włodzimierz Ślubowscy, Maria i Czesław Świerczowie, Barbara i Jerzy Walczakowie, Zofia i Tadeusz Wężykowie, Zofia i Czesław Wrzesińscy, Barbara i Bolesław Zdunkowie
 
60-lecie małżeństwa obchodzą:
Krystyna i Zygmunt Blochowie, Helena i Jan Buźniakowie, Teresa i Jerzy Ciachowie, Barbara i Kazimierz Czyżowie, Wanda i Adam Grudniowie, Zofia i Józef Jadaccy, Maria i Franciszek Kowalscy, Agata i Wacław Kwiecińscy, Zofia i Jerzy Napiórkowscy, Bolesława i Jan Piórowie, Janina i Edward Przybyłowscy, Sławomira i Antoni Rogalscy, Halina i Stanisław Rosłońcowie, Wanda i Jan Sieńkowscy, Alicja i Jerzy Zarębowie, Henryka i Kazimierz Zawiszowie, Krystyna i Jan Zglecowie
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
mrówka - nowe godziny

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)