Pary na medal (foto)

Wydarzenia

Pary na medal (foto)

12.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
57 małżeństw w Gminie Wyszków obchodzi w tym roku złote gody, 17 – diamentowe. Wspólną uroczystość zorganizowano w niedzielę 12 listopada.
Msza św. w intencji jubilatów została odprawiona w sanktuarium św. Idziego. Proboszczowie parafii św. Idziego i św. Wojciecha ks. Zdzisław Golan i ks. Roman Karaś wzięli udział również w drugiej części oficjalnej uroczystości, w restauracji „Baśniowa”.
- Mimo wielu przeciwności losu, wspierając się, przezwyciężając trudy życia, doczekaliście tak pięknego jubileuszu. „Małżeństwo jest drogą świętości, nawet wtedy, gdy staje się drogą krzyżową” – zwracając się do par małżeńskich z 50- i 60-letnim stażem, słowa Jana Pawła II cytowała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Chełmicka. – Miłość poznaje się nie po jej sile, ale czasie trwania. Wasze małżeństwa to bogata karta historii waszych rodzin, ale i naszej gminy. Zasłużyliście na miłość i szacunek dzieci, wnuków i prawnuków, na szacunek nas wszystkich. 
Dzieci, wnukowie i prawnukowie towarzyszyli jubilatom, gdy burmistrz wręczał im przyznane przez prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Okolicznościowe dyplomy odebrały małżeństwa z 60-letnim stażem.
Toast za jubilatów wzniósł burmistrz Grzegorz Nowosielski: - Jesteście naszymi parami na medal, naszą dumą. Wyszkowianie powinni brać z was przykład.
Po uroczystym obiedzie trwała zabawa z zespołem RAF.
 
50-lecie małżeństwa obchodzą:
Barbara i Józef Beredowie, Krystyna i Zbigniew Ciachowie, Henryka i Andrzej Ciachowie, Halina i Marian Ciachowie, Janina i Stanisław Ciemerychowie, Marta i Stanisław Delugowie, Henryka i Jan Deptowie, Krystyna i Jan Dębkowie, Irena i Wiktor Doboszowie, Marianna i Henryk Fijałkowscy, Maria i Marian Garbulińscy, Zofia i Zdzisław Garwarscy, Jadwiga i Zdzisław Jagielscy, Teresa i Stanisław Jasionkowie, Wiesława i Leon Jechnowie, Wanda i Kazimierz Jędrzejewscy, Helena i Tadeusz Kaczmarczykowie, Maria i Jan Kaczmarczykowie, Irena i Zygmunt Karczewscy, Łucja i Bronisław Klimaszewscy, Alicja i Marian Knopowie, Marianna i Jerzy Koczarowie, Maria i Marian Komundowie, Mirosława i Mieczysław Kosarzeccy, Henryka i Henryk Kozonowie, Teresa i Piotr Kukwowie, Zuzanna i Mirosław Kuleszowie, Dorota i Henryk Kwiatkowscy, Wiesława i Bogdan Latkowie, Irena i Stanisław Marzochowie, Alina i Wiesław Muczyńscy, Irena i Kazimierz Osowieccy, Hanna i Franciszek Pepłowscy, Jadwiga i Eugeniusz Pękulowie, Pelagia i Stanisław Piątkowie, Janina i Czesław Pieńczukowie, Teresa i Czesław Piotrowiczowie, Jadwiga i Julian Podgórscy, Henryka i Jan Powierzowie, Stanisława i Henryk Rosłońcowie, Janina i Jan Roszkowscy, Barbara i Benedykt Rozenkowie, Krystyna i Karol Rozenkowie, Sabina i Ireneusz Rytelewscy, Gabriela i Zdzisław Sakowiczowie, Zofia i Zdzisław Sakowiczowie, Genowefa i Tadeusz Salwinowie, Jadwiga i Kazimierz Skoczniowie, Maria i Krzysztof Stokarscy, Jadwiga i Antoni Suchtowie, Alina i Roman Sulichowie, Zofia i Włodzimierz Ślubowscy, Maria i Czesław Świerczowie, Barbara i Jerzy Walczakowie, Zofia i Tadeusz Wężykowie, Zofia i Czesław Wrzesińscy, Barbara i Bolesław Zdunkowie
 
60-lecie małżeństwa obchodzą:
Krystyna i Zygmunt Blochowie, Helena i Jan Buźniakowie, Teresa i Jerzy Ciachowie, Barbara i Kazimierz Czyżowie, Wanda i Adam Grudniowie, Zofia i Józef Jadaccy, Maria i Franciszek Kowalscy, Agata i Wacław Kwiecińscy, Zofia i Jerzy Napiórkowscy, Bolesława i Jan Piórowie, Janina i Edward Przybyłowscy, Sławomira i Antoni Rogalscy, Halina i Stanisław Rosłońcowie, Wanda i Jan Sieńkowscy, Alicja i Jerzy Zarębowie, Henryka i Kazimierz Zawiszowie, Krystyna i Jan Zglecowie
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
25.00% (157 głosów)
29.46% (185 głosów)
7.48% (47 głosów)
6.21% (39 głosów)
31.85% (200 głosów)