Pachnący chlebem, smakujący miodem (foto)

Wydarzenia

Pachnący chlebem, smakujący miodem (foto)

06.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Mnóstwo osób odwiedziło w niedzielę 5 sierpnia Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku. Zachęcała piękna pogoda, kusiło pyszne jedzenie. 
Na festiwal gmina Wyszków zaprosiła już po raz siódmy. Gości powitali burmistrz Grzegorz Nowosielski, Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego, proboszcz parafii w Kamieńczyku ks. Kazimierz Klepacki, który wcześniej odprawił uroczystą Mszę św., sołtys Marek Curuł, prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy Andrzej Wojtczak i piekarz Artur Ziemacki, którego warsztaty pieczenia chleba co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. 
- Ten festiwal pachnie chlebem i smakuje miodem – podkreślił burmistrz. Za wsparcie finansowe, dzięki któremu wystawcy nie musieli ponosić opłat, podziękował samorządowi wojewódzkiemu. Elżbieta Lanc odwzajemniła się, gratulując wspaniałej inicjatywy. 
Uczestnicy festiwalu tłumnie odwiedzali liczne stoiska gastronomiczne, gdzie można było spróbować i kupić przeróżne rodzaje chleba, miodu, serów i wędlin. Do konkursu na produkt festiwalu zgłoszono sześć produktów. I miejsce zajął aromatyczny chleb na liściu chrzanu z dodatkiem miodu – Piekarnia Kurpiowska Serafin. Wyróżnienie otrzymał Kulinarny Prezent z Warszawy za śledzie w sosie musztardowym z miodem. Zgłoszono również: konfiturę cytryna-imbir (Cytrynowe Królowe), naturalny syrop imbirowy z cytryną (Folwark Anielin), fafernuchy (Kuźnia Kurpiowska), razowiec marszałkowski (Piekarnia Ratuszowa Radzikowscy z Siedlec).
Sporym zainteresowaniem cieszyły się również liczne warsztaty i konkursy kulinarne, m.in. lizania miodu. Na dzień otwarty zaprosiło Muzeum Etnograficzno – Historyczne, warsztaty zdobienia szkła – wyszkowska huta Ardagh Glass, warsztaty lepienia świec – wyszkowscy pszczelarze.
Na ludowo zaśpiewały i zagrały zespół śpiewaczy „Wyszkowiacy” i zespół ludowy „Jarzębina” z Broku. Hity polskiej muzyki rozrywkowej przypomniał zespół „Czerwone Teksasy”.
O godz. 17 wystąpiła gwiazda festiwalu, Danuta Błażejczyk. A propos tematyki festiwalu - wspomniała, że jej teść był bartnikiem. Zaśpiewała przeboje z repertuaru m.in. Skaldów, Krystyny Prońko no i piosenki ze swojego repertuaru, m.in. Mocniej zabiło mi serce, Na krawędzi nocy i dnia, Moja modlitwa, Królem swego życia bądź, Taki cud i miód, do śpiewu i zabawy wciągała publiczność.
Blok artystyczny zakończyły Kapela Łochowska i zespół Piersi Lepsi.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: Droga odebrana, a wieś nieładnie wygląda

INTERWENCJA: Droga odebrana, a wieś nieładnie wygląda

7 grudnia powiat odebrał drogę w Rybnie. Tę wiadomość mieszkańcy, przez kilka miesięcy borykający się ze sporymi utrudnieniami komunikacyjnymi, powinni przyjąć z ulgą. Odczuwają jednak niezadowolenie, przyglądając się kolejnym usterkom…
zobacz więcej
Już się dostali. Teraz tylko dojechać…

Już się dostali. Teraz tylko dojechać…

Naukę w wyszkowskich szkołach średnich we wrześniu rozpocznie o ok. 800 uczniów więcej niż w latach poprzednich. Muszą się nie tylko pomieścić, ale też dojechać. Setki pierwszoklasistów to uczniowie spoza Wyszkowa. Powiat prowadzi rozmowy z prywatnymi przewoźnikami, by kursów było więcej.
zobacz więcej
Czy warto nadal inwestować w banery reklamowe?

Czy warto nadal inwestować w banery reklamowe?

Banery reklamowe to obecnie jedna z najbardziej skutecznej formy reklamy w Polsce. Za ich pomocą możemy skutecznie reklamować się praktycznie w każdym dostępnym miejscu. Wykorzystanie taniej reklamy, jest relatywnie tanie, w porównaniu do dotarcia do dużej grupy odbiorców jednocześnie. Banery są przygotowywane z wytrzymałej siatki winylowej lub tkaniny, warto dodać, że te materiały dobrze sprawdzają się na deszczu, dzięki czemu nasz przekaz reklamowy może być dostępny 24/7h.
zobacz więcej
Jedyna w swoim rodzaju, wspaniała noc (foto)

Jedyna w swoim rodzaju, wspaniała noc (foto)

Tradycyjnym polonezem swoją kameralną studniówkę rozpoczęli uczniowie Technikum Usług Fryzjerskich i IV Liceum Ogólnokształcącego ZDZ CK  w Wyszkowie. Bawili się w sobotę 28 stycznia w restauracji „Arkadia” w Somiance. – Dzisiejszego wieczoru pragniemy odłożyć na bok wszelkie troski, zmartwienia, żeby naszym udziałem stała się dobra zabawa – zapowiedzieli.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku