Pachnący chlebem, smakujący miodem (foto)

Wydarzenia

Pachnący chlebem, smakujący miodem (foto)

06.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Mnóstwo osób odwiedziło w niedzielę 5 sierpnia Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku. Zachęcała piękna pogoda, kusiło pyszne jedzenie. 
Na festiwal gmina Wyszków zaprosiła już po raz siódmy. Gości powitali burmistrz Grzegorz Nowosielski, Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego, proboszcz parafii w Kamieńczyku ks. Kazimierz Klepacki, który wcześniej odprawił uroczystą Mszę św., sołtys Marek Curuł, prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy Andrzej Wojtczak i piekarz Artur Ziemacki, którego warsztaty pieczenia chleba co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. 
- Ten festiwal pachnie chlebem i smakuje miodem – podkreślił burmistrz. Za wsparcie finansowe, dzięki któremu wystawcy nie musieli ponosić opłat, podziękował samorządowi wojewódzkiemu. Elżbieta Lanc odwzajemniła się, gratulując wspaniałej inicjatywy. 
Uczestnicy festiwalu tłumnie odwiedzali liczne stoiska gastronomiczne, gdzie można było spróbować i kupić przeróżne rodzaje chleba, miodu, serów i wędlin. Do konkursu na produkt festiwalu zgłoszono sześć produktów. I miejsce zajął aromatyczny chleb na liściu chrzanu z dodatkiem miodu – Piekarnia Kurpiowska Serafin. Wyróżnienie otrzymał Kulinarny Prezent z Warszawy za śledzie w sosie musztardowym z miodem. Zgłoszono również: konfiturę cytryna-imbir (Cytrynowe Królowe), naturalny syrop imbirowy z cytryną (Folwark Anielin), fafernuchy (Kuźnia Kurpiowska), razowiec marszałkowski (Piekarnia Ratuszowa Radzikowscy z Siedlec).
Sporym zainteresowaniem cieszyły się również liczne warsztaty i konkursy kulinarne, m.in. lizania miodu. Na dzień otwarty zaprosiło Muzeum Etnograficzno – Historyczne, warsztaty zdobienia szkła – wyszkowska huta Ardagh Glass, warsztaty lepienia świec – wyszkowscy pszczelarze.
Na ludowo zaśpiewały i zagrały zespół śpiewaczy „Wyszkowiacy” i zespół ludowy „Jarzębina” z Broku. Hity polskiej muzyki rozrywkowej przypomniał zespół „Czerwone Teksasy”.
O godz. 17 wystąpiła gwiazda festiwalu, Danuta Błażejczyk. A propos tematyki festiwalu - wspomniała, że jej teść był bartnikiem. Zaśpiewała przeboje z repertuaru m.in. Skaldów, Krystyny Prońko no i piosenki ze swojego repertuaru, m.in. Mocniej zabiło mi serce, Na krawędzi nocy i dnia, Moja modlitwa, Królem swego życia bądź, Taki cud i miód, do śpiewu i zabawy wciągała publiczność.
Blok artystyczny zakończyły Kapela Łochowska i zespół Piersi Lepsi.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku