Otwierają urzędy, przywracają płatne parkowanie

Wydarzenia

Otwierają urzędy, przywracają płatne parkowanie

07.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Elżbieta Szczuka
Od 11 maja Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski będą prowadzić obsługę interesantów wewnątrz budynku, ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 18 maja w centrum miasta wróci płatne parkowanie. Można będzie korzystać z siłowni plenerowych, ale place zabaw wciąż zamknięte.
 
Osobiste wizyty interesantów w obu urzędach odbywać się będą po wcześniejszym umówieniu konkretnego terminu oraz godziny. Wznowiona zostanie także działalność punktów kasowych banku.
Otwarte będzie jedno – główne wejście do budynku, przy którym klienci znajdą środki ochrony: płyn do dezynfekcji, rękawiczki. Należy pamiętać o nałożonym przez rząd obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. 
Nadal przed wejściem do budynku przy Alei Róż 2 umieszczone będą skrzynki na korespondencję kierowaną do obu urzędów.
 
Otwarte dwie siłownie plenerowe
Burmistrz zniósł, z dniem 9 maja, zakaz korzystania i przebywania na samoistniejących siłowniach plenerowych zarządzanych przez gminę, tj. przy ul. Szpitalnej oraz w parku mkiejskim. Pozostałe urządzenia, które znajdują się na terenie placów zabaw, zgodnie z rozporządzeniem rządu nadal pozostają zamknięte. Jak widać na zdjęciu, w parkowej piaskownicy natura urządziła już sobie… szkółkę leśną.
 
Wraca płatne parkowanie
Od 18 maja wróci obowiązek pobierania biletu parkingowego, udzielania opłat oraz kontroli w strefie położonej przy placu Miejskim oraz galeriach handlowych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom