Otwarcie ul Akacjowej w Leszczydole Nowinach (foto)

Wydarzenia

Otwarcie ul Akacjowej w Leszczydole Nowinach (foto)

17.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W poniedziałek 12 czerwca uroczyście została otwarta wyasfaltowana ulica Akacjowa w Leszczydole-Nowinach.
Wstęgę przecięli: burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, wójt Gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski, sołtys Leszczydołu-Nowin Bożena Grzegorczyk i mieszkanka ul. Akacjowej Danuta Przybysz. Nową drogę poświęcił ks. proboszcz Jan Soliwoda. Strzeliły korki od szampana.
Przebudowany odcinek drogi o nawierzchni asfaltowej ma długość 2,2 km, szerokość 6 m. Z kostki brukowej wykonano zjazdy indywidualne i publiczne, z kruszywa łamanego – pobocza i zjazdy leśne.
Wykonawcą drogi była SKANSKA, nadzór inwestorski sprawowała firma „Rosbud” Roberta Rosińskiego.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 20 czerwca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wichura dała się we znaki (foto)

Wichura dała się we znaki (foto)

54 interwencje straży pożarnej, związane głównie z usuwaniem połamanych drzew oraz konarów z ulic, domów, samochodów i pozrywanych linii energetycznych – to bilans piątkowej wichury, która przeszła przez powiat wyszkowski w piątek 17 czerwca po południu. Dała się we znaki mieszkańcom prawie wszystkich gmin, oszczędziła w zasadzie tylko Zabrodzie.
zobacz więcej
Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Nie milknie dyskusja na temat przyszłości wyszkowskich podstawówek, zwłaszcza Szkoły Podstawowej nr 4. Zdaniem radnego Krzysztofa Sobieskiego, burmistrz podjął w tej sprawie decyzję bez konsultacji z radnymi, w porozumieniu z nauczycielami SP1 i SP2. Domaga się debaty na temat szkoły – obecnego Gimnazjum nr 2.
Rada nie jest jednak w tej kwestii zgodna: - Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne . Mieliśmy wpływ na decyzje, były rozmowy, nie róbmy tego teraz – apeluje przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska.
zobacz więcej
Jak w 1943 roku (foto)

Jak w 1943 roku (foto)

Fantastyczną lekcją historii, a jednocześnie pokazem wojskowym, było widowisko historyczne „Zrzut cichociemnych – Zapora” w sobotę 16 września w Łosinnie.
zobacz więcej
Przyszłość w ich rękach

Przyszłość w ich rękach

Dziesięć projektów zakwalifikowało się do konkursu organizowanego przez Quad/Graphics „Rozwiń wiedzę projektowo”. Uczniowie szkół z Wyszkowa i Pułtuska chcą m.in. budować stację meteorologiczną, drukarkę 3D, wykrywacz metalu, systemy do tzw. inteligenego domu czy aplikację do zdalnego sterowania komputerem.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star