Ostatnie dni zbiórki i przygotowań do koncertu

Wydarzenia

Ostatnie dni zbiórki i przygotowań do koncertu

09.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Jeszcze tylko dzisiaj można wesprzeć zbiórkę na rzecz 7-letniego Adasia Wernio, który zmaga się rzadką chorobą genetyczną PKAN-NBIA. Przypominamy też o piątkowym, 11 maja, koncercie charytatywnym, który odbędzie się w WOK „Hutnik”.
Zbiórka prowadzona jest przez stronę siepomaga.pl. Akcję wsparło już 1.100 osób! Jeszcze przez kilka godzin masz szansę do nich dołączyć.
Na piątkowy koncert warto się wybrać, żeby po pierwsze wesprzeć małego Adasia w jego wielkiej walce ze śmiertelną chorobą, po drugie posłuchać i obejrzeć wyszkowskich artystów. Wystąpią: Studio Piosenki Ireny Zdunek, Autorska Szkoła Artystyczna „Tomitofa” oraz finaliści konkursu Supertalent Wyszkowa. 
Adaś znajduje się pod opieką fundacji Lepszy Los, która ma siedzibę w Wyszkowie. Choroba genetyczna PKAN-NBIA powoduje odkładanie się żelaza w mózgu i zabija komórki mózgowe. Największe zagrożenie niesie dla tych obszarów w mózgu, które odpowiadają za ruchy zautomatyzowane, koordynację, postawę ciała i napięcie mięśniowe. Diagnoza lekarzy brzmi: „od rozpoczęcia choroby do śmierci dziecka upływa zwykle od 3 do 11 lat.”
- Kiedy właściwe leczenie będzie już możliwe, Adaś musi być w jak najlepszym stanie, dlatego tak ważne jest utrzymanie jego stanu zdrowia – mówi jego mama. - Wiem, że jeśli coś zaniedbam, jeśli zapomnę o jakimś obszarze rozwoju, z miejsca pojawi się tam choroba, która zrobi wszystko, by zabić moje dziecko. Wierzę, że ciężka praca i miłość do własnego dziecka zdołają pokonać śmierć, ale bez walki się nie obędzie. Proszę Was o pomoc, bez której nie wystarczy nam pieniędzy na te wszystkie działania, bez których Adaś nie dostanie przeszczepu komórek macierzystych, który może wpłynąć na jego dalsze życie.

 
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość