Ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia u dostawcy energii!

Wydarzenia

Ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia u dostawcy energii!

26.07.2019
autor: mjk
Prowadzisz mikro- albo małe przedsiębiorstwo? Koniecznie przeczytaj!
W związku z koniecznością składania oświadczeń przez mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy wydłużono czas przyjmowania wniosków do dostawcy energii do poniedziałku 29 lipca. Dodatkowo biura PGE będą czynne w najbliższą sobotę 27 lipca. Brak złożonego wniosku może skutkować sporym wzrostem cen energii.


Nowa ustawa o cenach prądu nakłada na wiele podmiotów obowiązek złożenia specjalnego oświadczenia. Firmy, szpitale i jednostki państwowe muszą w nim zadeklarować, że są odbiorcą końcowym energii elektrycznej. Taki dokument należy dostarczyć do przedsiębiorstwa energetycznego, z którym jest się związanym umową. Może to być np. Tauron, PGE, Enea czy Energa. Wzór oświadczenia odbiorcy końcowego energii elektrycznej można z reguły znaleźć na ich stronach internetowych. Oświadczenie należy złożyć do poniedziałku 29 lipca.

Obowiązek złożenia takiego oświadczenia nałożono na:
  • mikro- i małych przedsiębiorców,
  • szpitale,
  • jednostki sektora finansów publicznych (tj. jednostki samorządu terytorialnego, ich związków, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych),
  • inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.
W Wyszkowie biuro PGE (ul. Pułtuska 116) będzie czynne także w sobotę w godz. 9.00 - 17.00 oraz w poniedziałek do godz. 19.00.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom