Ośrodek Caritas miejscem zbiorowej kwarantanny

Wydarzenia

Ośrodek Caritas miejscem zbiorowej kwarantanny

26.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Wojewoda mazowiecki nakazał wyznaczenie w powiecie wyszkowskim miejsca zbiorowej kwarantanny. Jest nim Ośrodek Charytatywno– Szkoleniowy Caritas w Popowie-Letnisku.
 
Miejsca zbiorowej kwarantanny wyznaczane są głównie z myślą o osobach, które po powrocie z zagranicy muszą poddać się kwarantannie, ale nie mają do tego warunków. Osoby kontrolowane na granicy wypełniają kartę lokalizacji, w której podają swoje dane tak, aby służby mogły mieć kontrolę, gdzie dana osoba odbywa kwarantannę. Najczęściej jest to miejsce zamieszkania. Są jednak sytuacje, kiedy - ze względu na rodzinę - nie mogą wrócić do domu, a nie posiadają innego lokum.
W powiecie wyszkowskim na dzień 26 marca (czwartek) kwarantanną objęte były 133 osoby. Sporą grupę stanowią właśnie osoby powracające z zagranicy. Dodatkowo nasz powiat znajduje się w trudniejszej sytuacji, jako zagłębie firm transportowych.
Zapadła decyzja, by miejscem zbiorowej kwarantanny w naszym powiecie był ośrodek Caritas w Popowie-Letnisku. O tym, kto zostanie do niego skierowany, będą decydowały służby wojewody.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sprawdź, czy mieszkasz na terenie, który chce ożywić gmina

Sprawdź, czy mieszkasz na terenie, który chce ożywić gmina

Jeszcze tylko do poniedziałku 19 września w urzędzie miejskim można składać uwagi w kwestii obszaru Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wyszków na lata 2016 - 2023. Według autorów projektu takim obszarem może być m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej.
zobacz więcej
Od podłogi aż po dach (foto)

Od podłogi aż po dach (foto)

Po raz drugi Gmina Wyszków zaprosiła na Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz. - Można zobaczyć materiały od podłogi aż po dach, zaplanować sobie wiele rzeczy – do zwiedzania zachęcał Artur Witkowski, znany z zadziwiających remontów w programie „Nasz nowy dom”.
zobacz więcej
Seniorzy będą świętowali

Seniorzy będą świętowali

Gmina Wyszków i Rada Seniorów zapraszają na Święto Seniora 2017, kóre obchodzone będzie 1, 6 i 7 października. Seniorzy zaczną od Mszy św., potem zaplanowane są zajęcia sportowe i występy artystyczne.
zobacz więcej
Andrzej Wajda nagrywał w Wyszkowie

Andrzej Wajda nagrywał w Wyszkowie

Wieczorem 9 października zmarł w Krakowie Andrzej Wajda, wybitny reżyser filmowy i teatralny, senator RP w latach 1989-91, laureat Oscara za całokształt twórczości. Dziesięć lat temu, właśnie w Wyszkowie, rozpoczął zdjęcia do filmu „Katyń”, jednego z najbardziej osobistych dzieł w jego karierze. Jego ojciec, oficer wojska polskiego, w kwietniu 1940 r. został zamordowany w Charkowie.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną