Ośrodek Caritas miejscem zbiorowej kwarantanny

Wydarzenia

Ośrodek Caritas miejscem zbiorowej kwarantanny

26.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Wojewoda mazowiecki nakazał wyznaczenie w powiecie wyszkowskim miejsca zbiorowej kwarantanny. Jest nim Ośrodek Charytatywno– Szkoleniowy Caritas w Popowie-Letnisku.
 
Miejsca zbiorowej kwarantanny wyznaczane są głównie z myślą o osobach, które po powrocie z zagranicy muszą poddać się kwarantannie, ale nie mają do tego warunków. Osoby kontrolowane na granicy wypełniają kartę lokalizacji, w której podają swoje dane tak, aby służby mogły mieć kontrolę, gdzie dana osoba odbywa kwarantannę. Najczęściej jest to miejsce zamieszkania. Są jednak sytuacje, kiedy - ze względu na rodzinę - nie mogą wrócić do domu, a nie posiadają innego lokum.
W powiecie wyszkowskim na dzień 26 marca (czwartek) kwarantanną objęte były 133 osoby. Sporą grupę stanowią właśnie osoby powracające z zagranicy. Dodatkowo nasz powiat znajduje się w trudniejszej sytuacji, jako zagłębie firm transportowych.
Zapadła decyzja, by miejscem zbiorowej kwarantanny w naszym powiecie był ośrodek Caritas w Popowie-Letnisku. O tym, kto zostanie do niego skierowany, będą decydowały służby wojewody.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom