Opóźnienie na budowie obwodnicy Marek

Wydarzenia

Opóźnienie na budowie obwodnicy Marek

23.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. s8obw-marek.pl
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, obwodnica Marek nie zostanie oddana przed końcem wakacji. 
Wiosną przez przedłużające się badania archeologiczne koniec prac przesunięto na październik. GDDKiA miała jeszcze nadzieję, że obwodnica zostanie warunkowo oddana do użytku przed końcem wakacji. Jednak nic z tego. - Na kolei brakowało wolnych wagonów towarowych do ich przewozu, a potrzebnych ilości materiałów nie da się dostarczyć transportem samochodowym. Wykonawcy zdają sobie sprawę z dużej presji społecznej. Bez przerwy monitorujemy sytuację na budowie - powiedział „ Gazecie Stołecznej” powiedział szef mazowieckiego oddziału GDDKiA Marian Gołoś.
„Stołeczna” informuje, że na ukończeniu jest odcinek obwodnicy Marek od strony Radzymina, ale bez środkowego odcinka nie poprawi sytuacji. Prawdopodobnie we wrześniu zostanie otwarta jezdnia w stronę Białegostoku, ale tylko w jednym kierunku, aby chociaż ułatwić wyjazd z Warszawy. Trwają analizy wariantu udostępnienia kierowcom nowej jezdni, ale w obu kierunkach.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: Wyszkowianie płacą za upadłość SKOK

INTERWENCJA: Wyszkowianie płacą za upadłość SKOK

Minęły prawie 2 lata od upadku SKOK Wołomin, który swoją placówkę miał również w Wyszkowie. Większości jej klientów udało się odzyskać pieniądze, ale – jak się właśnie okazuje – to nie koniec ich kłopotów. Dostają bowiem wezwania od syndyka do uiszczenia opłaty na rzecz masy upadłościowej! – A czy rozliczono tych, co pokradli pieniądze? – pyta nasz zbulwersowany czytelnik.
zobacz więcej
Kładka za miesiąc, a może i wcześniej (foto)

Kładka za miesiąc, a może i wcześniej (foto)

Według planu jeszcze miesiąc potrwają prace budowlane związane z budową ciągu pieszo-rowerowego na moście drogowym, wykonywane przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Powinny być zakończone do 31 sierpnia. Ale jest duża szansa, że dwustronny ruch na moście drogowym będzie przywrócony przed tym terminem. 
zobacz więcej
Wychowawca wolnych ludzi (foto)

Wychowawca wolnych ludzi (foto)

Tylko przez dwa tygodnie na II piętrze Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej można oglądać wystawę „Wychowawca wolnych ludzi - ks. Franciszek Blachnicki” – o założycielu i duchowym ojcu Ruchu Światło-Życie (tzw. Oaza), jednego z ruchów odnowy Kościoła wg nauczania Soboru Watykańskiego II. Wernisaż wystawy, przygotowanej w 30-lecie śmierci kapłana, odbył się w niedzielę 17 września.
zobacz więcej
Jesteście solą tej szkoły (foto)

Jesteście solą tej szkoły (foto)

126 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej wraz z rodzicami odebrało wyróżnienia podczas gali podsumowującej pracę w I semestrze roku szkolnego 2017/2018, 6 lutego w WOK „Hutnik”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom