Ogólnopolska Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali”

Wydarzenia

Ogólnopolska Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali”

09.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Fundacja „Zaczyn”, z którą współpracuje Rada Seniorów Gminy Wyszków, zaprasza do Warszawy 2 września na IV edycję Ogólnopolskiej Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali” – czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin. Gmina Wyszków zapewnia bezpłatny transport, zapisy do 22 sierpnia.
Parada rozpocznie się o godz. 12 przy rondzie Charles’a de Gaulle’a (początek ul. Nowy Świat), Następnie planowany jest przemarsz na teren Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń.
Przemarsz ma być wspólną i radosną manifestacją solidarności międzypokoleniowej i energii drzemiącej w społeczeństwie 60+. Na uczestników czekać będą punkty informacyjne, a także przygotowane przez fundację „Zaczyn” transparenty, flagi, gwizdki, wuwuzele. Wskazane jest również zabranie własnych transparentów i kolorowych gadżetów wyróżniających się w tłumie. Na miejscu będą też czekać londyńskie autobusy z odsłoniętym dachem i nagłośnieniem. Paradzie będą towarzyszyć bębniarze, orkiestry i didżeje.
Na terenie Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Piknik Pokoleń. Każdy uczestnik będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych badań, różnych aktywności, poczęstunku, drobnych prezentów, dancingu z DJ Wiką, koncertu gwiazd i wielu innych atrakcji. Szczegóły na stronie www.parada.zaczyn.org. 
Gmina Wyszków wspólnie z Radą Seniorów proponuje seniorom skorzystanie z bezpłatnego transportu na to radosne święto, na którym będzie można spotkać seniorów z całej Polski.
Zapisy na wyjazd przyjmowane są do 22 sierpnia w urzędzie miejskim, pokój 116 lub telefonicznie tel. 605-071-901 u pełnomocnika burmistrza ds. senioralnych Lidii Stępkowskiej.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dobór odpowiedniej bramy skrzydłowej i ogrodzenia

Dobór odpowiedniej bramy skrzydłowej i ogrodzenia

Decyzja dotycząca zakupu odpowiedniego ogrodzenia nie jest sprawą łatwą, ponieważ rynek obfituje w szereg różnego typu bram, dostępnych w różnych cenach. Postawienie idealnego ogrodzenia wiąże się z dużym wydatkiem finansowym, szczególnie kiedy grodzi się dużą posesję lub teren pod budowę nowoczesnego osiedla. Najchętniej stawianymi ogrodzeniami są ogrodzenia aluminiowe, stalowe, kamienne, gabionowe, drewnopodobne oraz różnokolorowa siatka.
zobacz więcej
Życie jest wędrówką do nieba (foto)

Życie jest wędrówką do nieba (foto)

Już po raz 20. wyszkowianie pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Ponad tysiąc osób z Wyszkowa pod przewodnictwem kapłanów, ks. Łukasza z parafii św. Wojciecha i ks. Karola z parafii św. Idziego, wędrowało przez 4 godziny piękną trasą, ale w ogromnym upale do Loretto.  Szli radośnie, w  duchu modlitwy.
zobacz więcej
Jeśli wzrośnie świadomość (foto)

Jeśli wzrośnie świadomość (foto)

Podsumowanie kampanii informacyjno-edukacyjnej „Wyszków oddycha czystym powietrzem” odbyło się 8 listopada w WOK Hutnik. Wręczono nagrody laureatom konkursów skierowanych do przedszkoli, szkół i wszystkich mieszkańców gminy. Wpłynęło ponad 100 prac konkursowych. Ciekawy wykład „Powietrze w miastach – prawdziwa historia” wygłosił dr. hab. Arkadiusz Przybysz, wyszkowianin, pracownik naukowy SGGW. Wielu informacji, ale i emocji dostarczyła debata oksfordzka, której teza brzmiała: Polacy dbają o czystość powietrza.
zobacz więcej
Wygraj smartfon na wakacje (konkurs fotograficzny)

Wygraj smartfon na wakacje (konkurs fotograficzny)

Lubisz swoją miejscowość? Pokaż na zdjęciu, co dla niej zrobiła Unia Europejska. Zwycięskie zdjęcie opublikujemy w Nowym Wyszkowiaku, a redakcja wręczy Ci elegancki smartfon Xiaomi Redmi 5 Plus 32GB Dual SIM LTE Black.
zobacz więcej
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020