Odżywki na masę. Po jakie preparaty sięgać?

Wydarzenia

Odżywki na masę. Po jakie preparaty sięgać?

19.09.2018
autor: Red.
Pokaźna muskulatura jest fantazją niejednego mężczyzny. Mocne ręce, wyraźnie zarysowane mięśnie na ciele i silne ramiona, to dla wielu oznaka prawdziwego męstwa. I choć wiadomo, że bycie prawdziwym mężczyzną nie ogranicza się tylko do budowy ciała, to warto o ten aspekt dbać. Intensywny trening, zrównoważony posiłek i suplementacja to klucz do wymarzonej sylwetki. Sprawdź, które preparaty okażą się najlepszym wsparciem!

Odżywki białkowe – nieoceniony pomocnik w budowaniu masy mięśniowej

Jak wiadomo, białko jest najlepszym budulcem masy mięśniowej, dlatego najrozsądniejszym wyborem są odżywki wysokobiałkowe.

Więcej informacji na tanie-odzywki.pl

Na rynku, panuje prawdziwe zatrzęsienie w tej kwestii, dlatego warto zapoznać się z podstawowym nazewnictwem, a więc:

  • Izolat białek serwatki (WPI) – preparat o wysokiej zawartości protein, który charakteryzuje się długim czasem wchłaniania. Najlepiej sprawdza się w okresie potreningowym.
  • Koncentrat białek serwatki (WPC) – proteinowa odżywka na masę o średnim czasie wchłaniania. Sprawdza się znakomicie jako uzupełnienie białka w ciągu całego dnia.
  • Hydrolizat białek serwatki (WPH) – najlepsze rozwiązanie w okresie okołotreningowym. Charakteryzuje się wysoką zawartością protein przyswajalną w bardzo krótkim czasie.

Kreatyna – ważny element wspierający rozbudowę masy mięśniowej

Odżywki białkowe i kreatyna to najważniejsze preparaty, dla sportowca, który dąży do rozbudowy masy mięśniowej.

Kreatyna odpowiada przede wszystkim za przemiany ATP, substancji będącej ważnym źródłem energii w przypadku krótkotrwałych procesów wysiłkowych. Kreatyna wpływa również na zwiększenie retencji wody wewnątrz komórek, co pozwala na poprawę warunków do wzrostu mięśni.

Formy kreatyny:

  • Monohydrat kreatyny – działa anabolicznie i antykatabolicznie.
  • Jabłczan kreatyny - jego działanie jest podobne do działania monohydratu, jednak jakość mięśniowa w tym przypadku jest lepsza pod kątem wizualnym.

Wybór odżywek na masę jest ogromny, dlatego przed przystąpieniem do ich stosowania, należy dokładnie zapoznać się z zasadami ich przyjmowania. W przypadku zaawansowanych treningów, warto sięgnąć również po preparaty takie jak aminokwasy BCCA, czy suplementy witaminowo – minerałowe, które dostarczą kompleksowej dawki najważniejszych składników dla organizmu. Efekt? Zachwycający!

 

KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom