Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

Wydarzenia

Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

30.10.2020
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach, kiedy odwiedzałoby je najwięcej osób: od 31 października do 2 listopada (sobota, niedziela, poniedziałek).
 
W dniu Wszystkich Świętych, dzień przed, a także dzień po, czyli w Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte. - Dla mnie to smutek i przygnębienie, bo te uroczystości są głęboko zakorzenione w polskiej tradycji, ale tradycja nie jest ważniejsza od życia - w piątek 30 października mówił premier Mateusz Morawiecki, apelując jednocześnie o powstrzymanie się od wyjazdów poza miejsca zamieszkania.
 
Apel do seniorów
- Rodzice, dziadkowie! To wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone, powyżej 70. roku życia to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie. Nasz apel przyjmuje formę alarmu, bardzo mocnej dyspozycji, by przez co najmniej 2 tygodnie seniorzy pozostali w domach - mówił premier. - Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać z dziećmi, wnukami, młodzieżą. Od tego zależy wasze życie.
 
Administracja publiczna
Kto nie musi być w biurze, niech pracuje zdalnie - to nakaz dla administracji publicznej i apel do przedsiębiorców. Niech jak największa liczba osób pracuje zdalnie. Tą regulację rząd wprowadził na 2 tygodnie z możliwością przedłużenia. 
 
Uczniowie klas I - III
... i przedszkolaki pozostają w swoich placówkach.
 
Protesty
Premier zwrócił się do osób protestujących w całej Polsce: - Sprawy światopoglądowe podzieliły nas, ale ważniejsze jest życie i zdrowie. Możemy się spierać, ale najpierw zadbajmy o zdrowie naszych rodziców, żebyśmy razem mogli spędzać święta Bożego Narodzenia. Nie proszę, żebyśmy tych sprawach światopoglądowych zapomnieli, tylko odłóżmy je, żeby wspólnie zwalczyć epidemię.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość