Od 2 kwietnia płatne parkowanie zawieszone

Wydarzenia

Od 2 kwietnia płatne parkowanie zawieszone

31.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Burmistrz podjął decyzję, by od 2 kwietnia zawiesić w Wyszkowie płatne parkowanie.
 
Przypomnijmy, że kwestia ta była już omawiana po wniosku złożonym przez klub radnych miejskich Masz Wybór. Wówczas jednak burmistrz był przeciwny. - Nasza strefa jest mała, więc taki krok nie miałby sensu. Efekt byłby taki, że mieszkańcy sąsiednich gmin dojeżdżający do Warszawy autobusami znów zostawialiby w centrum swoje samochody - wyjaśniał wówczas.
We wtorek premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając kolejne obostrzenia, zaapelował do samorządowców m.in. o zawieszanie płatnego parkowania i dezynfekowanie przystanków: - Apelujemy do samorządowców o to, żeby rezygnowali ze wszystkich opłat, które powodują prawodopodobieństwo przenoszenia wirusa. Naciskanie różnego rodzaju przycisków, chociażby przy przejściach dla pieszych, powinno zostać wyłączone. Apeluję do samorządowców, jesteście za to również współodpowiedzialni. Jak najwięcej dezynfekowania przystanków autobusowych.
Burmistrz podjął decyzję, że od 2 kwietnia strefa płatnego parkowania będzie zawieszona: - Samorząd samorządowi nie równy. Nasza strefa jest malutka, uważam, że nie stanowi dużego zagrożenia, zwłaszcza, że parkometry są na bieżąco dezynfekowane. Ale ze względu na to, że wprowadzane są kolejne ograniczenia mające do minimum ograniczyć ryzyko, podjąłem decyzję o zawieszeniu strefy.
Gmina Wyszków ustala też zasady współpracy z firmą, która będzie dezynfekowała przystanki autobusowe.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ranny rowerzysta

Ranny rowerzysta

Rowerzysta został ranny w wypadku, do którego doszło w czwartek ok. godz. 18 na drodze z Wyszkowa do Pułtuska, w Woli Mystkowskiej. 
zobacz więcej
Zderzenie w Gaju i potrącenie w Wyszkowie (foto)

Zderzenie w Gaju i potrącenie w Wyszkowie (foto)

Do dwóch groźnych wypadków doszło w poniedziałek 5 sierpnia. W jednym z aut, które zderzyły się w Gaju, jechały dzieci. Z kolei po południu w Wyszkowie kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych.
zobacz więcej
Pamięci bohaterskiego pilota rodem z Wyszkowa (foto)

Pamięci bohaterskiego pilota rodem z Wyszkowa (foto)

We wtorek 24 kwietnia w podcieniach budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie została odsłonięta, ufundowana przez Zarząd Główny Związku Powstańców Warszawskich i Gminę Wyszków, tablica ku czci mjr. pil. Jana Miduchowskiego oraz załóg 1586. Eskadry Specjalnego Przeznaczenia im. Obrońców Warszawy, udzielających pomocy w czasie powstania warszawskiego 1944 r. 
zobacz więcej
Litwa, Łotwa, Estonia – perełki na mapie turystycznej Europy

Litwa, Łotwa, Estonia – perełki na mapie turystycznej Europy

Często uznaje się, że wszystkie nadbałtyckie kraje są identyczne, dlatego wystarczy poznać jedno. Zupełnie się z tym nie zgadzamy. Owszem, Litwę, Łotwę oraz Estonię łączy wiele. To państwa posiadające czarujące miasta, zabytki, zielone tereny i położone są w niedalekiej odległości od Polski, ale trzeba wiedzieć, że każde z tych miejsc ma własną tożsamość i zapewnia wiele niespodzianek potrafiących na dłużej zatrzymać turystów.
                  
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom