Obaj pijani i z zanikami pamięci

Wydarzenia

Obaj pijani i z zanikami pamięci

12.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Noc na komendzie spędzili dwaj mężczyźni, którzy po pijanemu rozbijali się skodą po Wyszkowie. Początkowo żaden z nich nie chciał się przyznać do kierowania samochodem. Przebieg zdarzenia przypomnieli sobie po wytrzeźwieniu i nocy spędzonej w policyjnym areszcie.
W sobotę 10 marca ok. godz. 6.30 wyszkowska policja została poinformowana, że samochód osobowy wjechał w ogrodzenie posesji przy ul. Świętojańskiej. Na miejscu policjanci zastali uszkodzoną skodę, jej właściciela i jeszcze jednego mężczyznę, który również podróżował osobówką. 36-letni właściciel pojazdu oraz jego kolega z powiatu wyszkowskiego mieli blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nie chcieli wskazać, kto kierował pojazdem, ich wyjaśnienia były niespójne, zasłaniali się niepamięcią.
Na przypomnienie sobie wydarzeń mieli całą noc, którą spędzili na komendzie. Do kierowania pojazdem przyznał się 36-latek. Usłyszał już zarzuty, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, obligatoryjnie zostanie też pozbawiony prawa jazdy.
- Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości – podkreśla podkom. Damian Wroczyński z wyszkowskiej policji. - Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość