Noworoczne spotkanie nauczycieli z biskupem (foto)

Wydarzenia

Noworoczne spotkanie nauczycieli z biskupem (foto)

11.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Do noworocznych tradycji należą już spotkania wyszkowskich nauczycieli z ks. biskupem Tadeuszem Bronakowskim. Tegoroczne odbyło się w środę 10 stycznia.
Tradycyjnie rozpoczęła je wieczorna Msza św. w kościele pw. św. Wojciecha. Następnie nauczyciele przeszli do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie ze świątecznym występem artystycznym czekali już uczniowie – laureaci wtorkowego Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
Zwracając się do nauczycieli, ksiądz biskup nawiązał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: – Rok 2018 jest wyjątkowy, powinniśmy zastanowić się nad wolnością, nauczyć się sami i przekazać uczniom, jak ważna jest wolność wewnętrzna.
Biskup Bronakowski jest przewodniczącym zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. apostolstwa trzeźwości. I w tym kontekście pytał: - Czy jesteśmy ludźmi wolnymi? Kościół nie walczy z alkoholem, walczy o wolność i godność człowieka. Nie chodzi o prohibicję, tylko właściwe korzystanie z wolności. Polska elita musi zrozumieć, jak ważna w wolności jest trzeźwość.
- Jeśli dorośli i dzieci będą starali się być podobnymi do Świętej Rodziny, to będzie wyjątkowy rok – życzył.
- Żebyście państwo podążali drogą tej wolności – życzyła również przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom