Noworoczne spotkanie nauczycieli z biskupem (foto)

Wydarzenia

Noworoczne spotkanie nauczycieli z biskupem (foto)

11.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Do noworocznych tradycji należą już spotkania wyszkowskich nauczycieli z ks. biskupem Tadeuszem Bronakowskim. Tegoroczne odbyło się w środę 10 stycznia.
Tradycyjnie rozpoczęła je wieczorna Msza św. w kościele pw. św. Wojciecha. Następnie nauczyciele przeszli do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie ze świątecznym występem artystycznym czekali już uczniowie – laureaci wtorkowego Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
Zwracając się do nauczycieli, ksiądz biskup nawiązał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: – Rok 2018 jest wyjątkowy, powinniśmy zastanowić się nad wolnością, nauczyć się sami i przekazać uczniom, jak ważna jest wolność wewnętrzna.
Biskup Bronakowski jest przewodniczącym zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. apostolstwa trzeźwości. I w tym kontekście pytał: - Czy jesteśmy ludźmi wolnymi? Kościół nie walczy z alkoholem, walczy o wolność i godność człowieka. Nie chodzi o prohibicję, tylko właściwe korzystanie z wolności. Polska elita musi zrozumieć, jak ważna w wolności jest trzeźwość.
- Jeśli dorośli i dzieci będą starali się być podobnymi do Świętej Rodziny, to będzie wyjątkowy rok – życzył.
- Żebyście państwo podążali drogą tej wolności – życzyła również przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: Na czyste łęgi tylko pieszo lub rowerem (foto)

INTERWENCJA: Na czyste łęgi tylko pieszo lub rowerem (foto)

W ubiegłym tygodniu wjazdy na wyszkowskie łęgi zagrodziły szlabany. Nie wszystkim się to podoba. - Czy w razie pożaru dojedzie straż? Wykopano rowy i nie ma nawet przejścia dla rowerzystów i pieszych – twierdzi nasz czytelnik.
Przedstawiciele wspólnoty gruntowej uspokajają, że służby ratunkowe klucze do szlabanów mają, a przejścia dla spacerujących będą. Liczą natomiast, że skończy się zaśmiecanie łęgów oraz rozjeżdżanie ich quadami i samochodami terenowymi.
zobacz więcej
8 maja początek rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Sprawdź, co oferują

8 maja początek rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Sprawdź, co oferują

Na gimnazjalistów czeka bogata oferta edukacyjna w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego. W większości to profile sprawdzone, cieszące się od lat zainteresowaniem młodzieży. Nowością jest klasa dietetyki i fitnessu. Nabór kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018, podobnie jak w latach poprzednich, prowadzony będzie w systemie elektronicznym. Rusza na stronie https://wyszkow.edu.pl 8 maja o godz. 10. Trwa do 19 maja do godz. 15.
zobacz więcej
Liczą na dofinansowanie skateparku

Liczą na dofinansowanie skateparku

Trzeci etap projektu „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa” znalazł się wśród dziesiątki najlepszych, które wojewoda rekomenduje do dofinansowania. Gmina chce pozyskać 75 tys. zł m.in. na uatrakcyjnienie skateparku.
zobacz więcej
Matejki nieprzejezdna

Matejki nieprzejezdna

W poniedziałek 4 grudnia wykonawca obwodnicy śródmiejskiej zamknął dla ruchu ulicę Matejki. Nie ma zjazdu z ul. Białostockiej, z drugiej strony można dojechać do ul. Klonowej.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan