Nowe urny już w lokalach wyborczych

Wydarzenia

Nowe urny już w lokalach wyborczych

17.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Całkowicie przezroczyste i większe od wcześniejszych – gmina Wyszków zakupiła, zgodnie z uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej, 34 urny wyborcze. Otrzymała na ten cel dotację w wysokości 27.600 zł.
Nowe urny są przezroczyste, nie ma nich żadnych symboli narodowych, ani wizerunku orła białego, ani biało-czerwonych barw. Ze względu na ochronę danych osobowych, każdy wyborca, oprócz kart do głosowania, otrzyma także białą kopertę, w którą włoży swoją kartę.
Nowe urny już trafiły do lokali wyborczych. Są większe od poprzednich. W 13 lokalach wyborczych dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych, w których głosuje powyżej 750 osób, staną urny o wymiarach 100x92x80 cm. 6 urn o wymiarach 120x88x71 cm pojechało już do lokali, w których głosy oddaje więcej niż 750 wyborców, ale niedostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych. Pozostałe urny są już mniejsze, najmniejsza trafiła do szpitala.
Nowe urny wykorzystamy najprawdopodobniej w 2018 r. podczas wyborów samorządowych. W 2019 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego oraz parlamentarne  w 2019, zaś prezydenckie rok później – w 2020 r.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spokojnie, to tylko chwilowe (foto)

Spokojnie, to tylko chwilowe (foto)

Dziesiątki palików ustawionych wzdłuż parkowych alejek wzbudziło spore zainteresowanie i mnóstwo pytań. Czyżby gmina postanowiła park ogrodzić? Tak, ale tylko na czas wycinki, która powinna rozpocząć się lada dzień. Ponieważ zakres prac jest spory, teren należy ogrodzić i zabezpieczyć.
zobacz więcej
Na obwodnicę i szpital

Na obwodnicę i szpital

Zarząd województwa przyjął plan inwestycyjny dla subregionu ostrołęckiego w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Wśród inwestycji drogowych zgłoszona została m.in. budowa obwodnicy śródmiejskiej. Oddzielna pula pieniędzy z Unii Europejskiej zostanie przeznaczona na opiekę zdrowotną, z tych środków zamierza skorzystać wyszkowski szpital.
zobacz więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w plenerze?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w plenerze?

Taką propozycję wysunęła gmina Wyszków, która wzięła na siebie przygotowanie jubileuszowego, 25. finału WOŚP. Większość osób obecnych 10 listopada na pierwszym spotkaniu organizacyjnym pomysł poparła, choć wątpliwości nie brakowało.
zobacz więcej
1050 lat państwa polskiego (foto)

1050 lat państwa polskiego (foto)

Mieszka i Dobrawę można było spotkać podczas happeningu „1050 lat państwa polskiego 966 – 2016”, zorganizowanego w piątek 13 maja na placu ratuszowym przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół na Polonezie oraz gminę Wyszków. Barwne stroje, przedstawienia, konkursy, wystawy, smakołyki miały przypomnieć, jak zmieniło się życie mieszkańców Polski na przestrzeni 1050 lat.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
mrowka kwiecien 2017 - gif

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.56% (194 głosów)
43.44% (149 głosów)
fotobudka star