Nowa siedziba  ZUS (foto)

Wydarzenia

Nowa siedziba ZUS (foto)

04.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Zgodnie z zapowiedziami, 3 stycznia o godz. 8 otwarto nową salę obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Chopina 9. Atrakcyjna lokalizacja w centrum Wyszkowa, brak barier architektonicznych, 100 m do inspektoratu ZUS, który pozostaje w budynku przy ul. Sowińskiego – podczas uroczystości otwarcia wyliczała dyr. oddziału ZUS w Płocku Beata Pawlińska-Wiak.
Gościem uroczystości była również prezes ZUS Gertruda Uścińska. - Naszym zadaniem jest rzetelne wykonywanie szerokiego wachlarza usług na rzecz ubezpieczonych. Dla każdej społeczności lokalnej takie miejsce jest ważne także ze względu na możliwość wymiany informacji – podkreśliła. - Chciałabym podziękować inicjatorom, którzy pomyśleli o nowoczesnym obiekcie.
Z problemami lokalowymi wyszkowski inspektorat ZUS boryka się od dawna. Pierwotnie nowa siedziba miała stanąć przy PZU. Teren jest teraz fragmentem placu Miejskiego. Za zrozumienie i współpracę podziękował burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Nowa siedziba przy ul. Chopina została kupiona w 2015 r. - Odpowiada najwyższym standardom w Polsce – zapewniła Gertruda Uścińska. Prace trwały od września do 4 grudnia 2016 r.
Atrakcyjna lokalizacja w centrum Wyszkowa, brak barier architektonicznych, 100 m do inspektoratu ZUS, który pozostaje w budynku przy ul. Sowińskiego – wyliczała dyr. oddziału ZUS w Płocku Beata Pawlińska-Wiak. - W dotychczasowej sali było 6 stanowisk. W obecnej jest 9, zapewniających dyskretny kontakt z urzędnikami. Jest też kącik dla dzieci.
- Przyjazny urząd to dziś filozofia. Mądrych, kompetentnych ludzi już macie, a od dziś także nową salę obsługi – zauważył burmistrz.
- Nowa jakość, nowe miejsce, dobry wizerunek ZUS. Przypominam, że kilka lat temu były obawy, czy ZUS w Wyszkowie w ogóle będzie. Informatyzacja jest ważna, ale od bezpośredniego kontaktu nie uciekniemy - dodał starosta Bogdan Pągowski. Na pamiątkę podarował kierownik wyszkowskiego inspektoratu Barbarze Wiśniewskiej obraz.
- Cieszę się bardzo z tej jakości, cieszę się ze względu na osoby starsze i niepełnosprawne, które na tej zmianie skorzystają – podkreślił przewodniczący stowarzyszenia Ważna Róża Jan Woźniak.
Nową salę obsługi klientów poświęcił proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś. Z gratulacjami na uroczystości pojawili się także dyrektor OPS, naczelnik Urzędu Skarbowego, zastępczyni dyrektora PUP
Sala obsługi klientów przy ul. czynna jest w poniedziałki w godz. 8 – 18 i od wtorku do piątku w godz. 8 – 15.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Fanki czekają od rana (foto)

Fanki czekają od rana (foto)

Wcześnie rano przed stadionem miejskim pojawiły się pierwsze fanki Dawida Kwiatkowskiego. Takich wielbicielek nie ma nawet największa gwiazda koncertu Lata z Radiem Maryla Rodowicz. Przypominamy, że dzisiejsza impreza zaczyna się o godz. 16.
zobacz więcej
Rodzina przekazała pamiątki po burmistrzu Wolskim (foto)

Rodzina przekazała pamiątki po burmistrzu Wolskim (foto)

Jarosław Wolski, syn Bolesława, honorowego obywatela Gminy Wyszków i wnuk Stanisława, przedwojennego burmistrza Wyszkowa, przekazał w piątek 8 grudnia Gminie Wyszków pamiątki po dziadku i ojcu. Wyszkowianie będą je mogli obejrzeć w nowym roku na wystawie w bibliotece. - Kończymy zagospodarowanie placu Wyzwolenia, gdzie chcemy postawić pomnik pana dziadka - poinformował podczas spotkania w urzędzie miejskim burmistrz Grzegorz Nowosielski – Zależy nam na budowaniu lokalnej tożsamości.
zobacz więcej
PIT przez Internet

PIT przez Internet

Polska administracja podatkowa stara się nadrabiać i nadążać za upływającym czasem i rozwijającą się technologią XXI wieku. Jednym z najlepiej ocenianych projektów wprowadzenia zmian, w tak zwanej nowej e-administracji, było wprowadzenie możliwości rozliczeń elektronicznych, czyli tak zwanych PIT przez Internet. Jak one działają? Dla kogo są dostępne? Czy to jest bezpieczne? I czy warto z nich skorzystać?
zobacz więcej
Dzieci w sieci (foto)

Dzieci w sieci (foto)

Internet – narkotyk XXI wieku, cyberprzemoc – choć nie zostawia śladów na ciele, stanowi ogromne zagrożenie, także dla dzieci i młodzieży. - Nigdy w historii świata nie było tak wielkiego przełomu, jak teraz poprzez rozwój technologii cyfrowych. Dają wielkie możliwości, ale też niosą ogromne zagrożenia. Tu dzieci są ekspertami, to one wiedzą, jak coś w sieci znaleźć. Mówimy o społeczeństwie wiedzy, ale czy to społeczeństwo mądrości? Co nas czeka w przyszłości, jeśli już jest tak źle? – pytał jeden z prelegentów podczas konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie – profilaktyka cyberprzemocy”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku