Nowa jednostka i nowa dyrektor

Wydarzenia

Nowa jednostka i nowa dyrektor

30.10.2019
autor: Starostwo Powiatowe
Dorota Stworzyjanek została dyrektorem nowo utworzonego Powiatowego Centrum Usług Wspólnych.
 
Była jedyną kandydatką, która spełniła wymagania formalne i uzyskała pozytywną ocenę komisji rekrutacyjnej.
Nowa kierownik ma 43 lata i jest mieszkanką Wyszkowa. Od 20 lat jest związana z sektorem bankowości. Pracowała najpierw w PBK, a następnie w BP KO S.A. Przez ostanie 15 lat pełniła funkcje kierownicze i zarządcze jako menadżer a następnie dyrektor oddziału banku. Odpowiedzialna była m.in. za planowanie rozwoju oddziału banku na rynku lokalnym, nawiązywanie relacji z lokalnymi instytucjami, koordynowanie i zarządzanie sprzedażą produktów. Dodatkowo pomaga mężowi w prowadzeniu księgowości firmy transportowej.
Nowa dyrektor jest absolwentką Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, gdzie na kierunku zarządzanie i marketing (specjalność zarządzanie finansami) obroniła w 2005 r. tytuł magistra. Studiowała także w Państwowym Studium Stenotypii i Języków Obcych oraz Uniwersytecie Karla Franza w Grazu.
- Komisja uznała, że jej dotychczasowe doświadczenie zawodowe, a także wykształcenie dają odpowiednią rękojmię, że nasza nowo powstała jednostka organizacyjna będzie miała na swoim czele skutecznego menadżera, co dla nas szczególnie ważne – bardzo dobrze zorientowanego w obszarze finansów - komentuje starosta Jerzy Żukowski. - Nie ukrywam, że przed Panią Stworzyjanek stoją duże wyzwania. CUW został powołany w celu zapewnienie wspólnej obsługi powiatowym jednostkom organizacyjnym poprzez przejęcie obsługi rachunkowości, sprawozdawczości, obsługi finansowej i kadrowo-płacowej. Chodziło nam również o poprawę efektywności wydatkowania środków publicznych. CUW powinien odciążyć dyrektorów naszych szkół od realizacji zadań z zakresu księgowości i znacznie uprościć proces decyzyjny w obszarach finansowo-ekonomicznych. Nowa dyrektor będzie budowała instytucję od podstaw – to trudne i wymagające zadanie. Ufam jednak, że przy pomocy wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, a taka przechodzi do CUW, zagwarantuje nam odpowiednią jakość i wzmocni nasz nowy projekt.
Prywatnie nowa dyrektor wspólnie z mężem wychowują dwóch synów: 12 i 17 lat. Czas wolny spędza najchętniej na podróżowaniu, szczególnie po krajach byłej Jugosławii. Jest wielkim miłośnikiem dobrej literatury, głównie sensacyjnej i kryminału.
Nowa dyrektor pracę rozpocznie w połowie listopada, przez okres listopada i grudnia będzie przygotowywała wraz z pracownikami pozostającymi jeszcze w strukturach szkół start nowej jednostki księgowo-kadrowo-płacowej Powiatu Wyszkowskiego.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom