Nowa definicja CZYSTOŚCI

Wydarzenia

Nowa definicja CZYSTOŚCI

28.05.2020
autor: materiał zewnętrzny
Czyste chodniki i podłogi, lśniące okna, pachnące toalety i kosze na śmieci do tej pory były wyznacznikiem czystości i utrzymania podstawowej higieny w przestrzeni publicznej. Koronawirus wszystko zmienił. Zakrywanie twarzy, rękawiczki w sklepach, utrzymywanie dystansu i obowiązkowa dezynfekcja rąk z początku dziwiły. Dziś stają się normą, do której trzeba się dostosować, bo zostaną z nami na zawsze lub na długo.

 

Definicja czystości w 2020 roku się zmienia i pewnie na stałe przybierze inną formę. Czystość to obecnie wolność od wirusów i bakterii oraz dezynfekcja wszystkiego - pomieszczeń, klamek, telefonów, poręczy i przede wszystkim dłoni. Przed epidemią co trzeci Polak nie mył rąk po wyjściu z toalety - teraz te wskaźniki uległy ogromnej zmianie. W domu, czy w pracy ręce dezynfekujemy nawet kilkanaście razy dziennie. Podobnie rzecz ma się w przestrzeni publicznej – dezynfekujemy ręce w sklepach urzędach. Musimy o tym pamiętać i wielu z nas ogarnia niepokój, gdy nie mamy takiej możliwości, patrzymy podejrzliwie na osoby, które nie stosują się do zaleceń. Kieruje nami strach o własne bezpieczeństwo. A przecież kiedyś sytuacja się unormuje, a przestrzenie publiczne znów wypełnią się mieszkańcami i turystami. Jak więc spowodować, by ludzie powrócili do muzeów, galerii, fitness clubów, kawiarni bez strachu? Jest tylko jedno rozwiązanie – dać im poczucie bezpieczeństwa.
 


Poczucie bezpieczeństwa właściciele punktów usługowych i sklepów mogą zapewnić na wiele sposobów – sugerując odpowiedni dystans, rozdając rękawiczki, dezynfekując powierzchnie. Mogą również przekazać zachowanie higieny w ręce swoich klientów – i to dosłownie. Po prostu udostępnić klientom możliwość dezynfekcji rąk za pomocą płynów dezynfekujących. I oczywiście – niektórzy wieszają niezbyt estetyczny dozownik w toalecie lub na ścianie i liczą, że wiele osób z niego skorzysta. Zapominają jednak o najważniejszym – już od wejścia klient musi wiedzieć, że tutaj będzie bezpieczny. Taki stan można osiągnąć za pomocą specjalnie dedykowanej stacji do dezynfekcji rąk.

Design ma znaczenie

Design jest wszędzie i wkracza w każdą dziedzinę naszego życia. Również w korona-czasach dbałość o wygląd wkrada się w miejsca, w których byśmy się go nie spodziewali – zauważyliście, że ostatnio duże znaczenie zaczyna mieć kształt, kolor i wzór maski? Zaczynamy traktować ją jako element ubioru. I tak jak maseczka nie musi być zwykła, niebieska lub biała, tak i stacja do dezynfekcji nie musi być biała lub srebrna. Takie stojaki wszędzie wyglądają tak samo, często nie zachęcając do ich wykorzystania. My proponujemy wprowadzenie desingu do takiego urządzenia, zwłaszcza poprzez pełną personalizację. Dzięki temu stacja do dezynfekcji stanie się elementem wystroju wnętrza, nie będzie odstraszała, a zapraszała. Stojak będzie w pełni Twój, unikatowy i wyjątkowy. W Twoich kolorach, w pasującym kształcie.


Technologia

Ilość firm, które chcą zbić interes na koronawirusie poraża. Wiele z nich dopiero powstało i pewnie zamknie się, jak epidemia wygaśnie. Ceny masek, rękawiczek i urządzeń do dezynfekcji wydają się być wzięte z kosmosu. A na dodatek wiele produktów to po prostu oszustwo – nie działają, psują się a jak przychodzi do serwisu to okazuje się, że firmy już nie ma. Pomimo tego, ze czas nas goni nie warto decydować się na kupno stojaków do dezynfekcji na szybko, tu i teraz, bez przemyślenia. Lepiej zdecydować się na sprzęt, który nie tylko jest spersonalizowany i pasuje do naszej firmy, a przy okazji jest odporny na wielokrotne, często przemysłowe użytkowanie – do kilkudziesięciu razy na minutę. Taka stacja musi być oczywiście bezdotykowa i przystosowana do aplikowania dowolnego płynu dezynfekującego w ilościach zapewniających komfort korzystania, ale i oszczędność. W obecnych czasach, gdy środki odkażające na bazie alkoholu są towarem deficytowym, a ceny wahają się w zależności od dostępności wiązanie się z jednym dostawcą jest biznesowo nieprzemyślane. Dlatego lepiej podstawić na https://czystojak.pl z uniwersalnym dozownikiem, w którym samodzielnie będziemy w stanie uzupełnić płyn i ustawić dawkę aplikacji tak, by było to dla nas jak najbardziej opłacalne.
 

Długowieczność

Nawyk odkażania rąk już wchodzi nam w krew. To nie jest czynność, o której zapomnimy, jak tylko epidemia wygaśnie – wręcz przeciwnie. Zostanie z nami na długo, ponieważ już teraz wirusolodzy alarmują, że wzmożoną higienę i dystans społeczny będziemy musieli utrzymać aż do czasu wynalezienia szczepionki, więc być może… minimum rok. Dodatkowo, według naukowców przez następne 50 lat takie epidemie wirusów odzwierzęcych mogą nękać ludzkość. A zachowanie higieny w miejscach publicznych jest jedną z podstawowych form unikania zarażenia. Dlatego tak ważne jest, aby uświadomić sobie, ze stacja dezynfekcji rąk nie jest kupowana teraz i posłuży 2 miesiące. Takie urządzenie być może będzie obowiązkowym wyposażeniem sklepu, restauracji, klubu, muzeum czy teatru dobre kilka lat. Trzeba być na to gotowym i świadomym, że bardziej opłacalna jest jednorazowa inwestycja, niż kilkukrotne zmienianie urządzenia w wyniku jego awarii. Inwestujemy w przyszłość i bezpieczeństwo swoje i klientów. A bezpieczeństwo nie ma ceny.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Tradycja rzecz święta (foto)

Tradycja rzecz święta (foto)

Skromnie, z powodu pandemii, w ostatnią sobotę maja odbył się  Dzień Konia - XV Rajd Konny śladami prof. Ludwika Maciąga. Kilkunastu jeźdźców z Wyszkowa i okolic, ale też z Warszawy, oddało honory Profesorowi, inicjatorowi tej imprezy, a następnie przemierzyło wzdłuż Bugu trasę z Gulczewa do Brańszczyka.
zobacz więcej
Kara obniżona do 360 tys. zł

Kara obniżona do 360 tys. zł

Nie 1 mln 162 tys. zł, lecz 360 tys. zł kary za nielegalną wycinkę drzew muszą zapłacić właściciele działki przy ul. Kolejowej w Rybienku Leśnym. Kolejne postępowanie toczy się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Sprawa ciągnie się już od… 3 lat.
zobacz więcej
Czy joga jest dobra na kręgosłup?

Czy joga jest dobra na kręgosłup?

W dzisiejszych czasach zdrowy kręgosłup to luksus, którym cieszy się bardzo niewiele osób. Badania dowiodły, że z roku na rok coraz więcej osób boryka się ze schorzeniami kręgosłupa. Co ciekawe, mówimy zarówno o tych starszych osobach, jak i młodszych. Przyjmowanie leków przeciwbólowych nigdy nie rozwiąże naszego problemu, a tylko go zamaskuje. Bardzo skutecznym sposobem na walkę z bólami oraz chorobami kręgosłupa jest joga. Ponadto, jest to bardzo tanie rozwiązanie, gdyż jedyne, w co się musimy zaopatrzyć to odpowiednia mata do jogi. Co warto wiedzieć na ten temat?
zobacz więcej
Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Lucynowie 26 października oficjalnie zostali włączeni do szkolnej rodziny. Złożyli ślubowanie na sztandar i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor. – Pokazaliście wszystkim gościom, rodzicom, całej społeczności szkolnej, że już, przez tak krótki czas, niecałe dwa miesiące, tak wiele się nauczyliście – chwaliła ich dyr. Urszula Gałecka. – Pięknie recytujecie, śpiewacie, potraficie się bardzo ładnie zachować i to jest bardzo duży wasz sukces. Sukces waszych pań i waszych rodziców.
zobacz więcej
Zitcom