Nocą wstrzymają ruch na „ósemce”

Wydarzenia

Nocą wstrzymają ruch na „ósemce”

19.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Nocami z 19 na 20 grudnia oraz z 20 na 21 grudnia wykonawca drogi ekspresowej Wyszków – Ostrów Maz. znów będzie wstrzymywał ruch. 
Utrudnienia wystąpią na odcinku Wyszków – węzeł Poręba. Związane będą z montażem belek prefabrykowanych na wiadukcie budowanym w rejonie przecięcia z drogą wojewódzką do Poręby oraz montażem siatek ochronnych i deskowania na wiadukcie między Trzcianką a stawami rybnymi. 
Prace prowadzone będą między godz. 24 a 6. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że ruch będzie wstrzymywany kilka razy, ale za każdym na nie dłużej niż 10 minut. Ze względu na bezpieczeństwo podróżujących, osoby kierujące ruchem będą zatrzymywać pojazdy na czas przemieszczania belek nad istniejącym ciągiem drogi krajowej 8.
Przypomnijmy, że przebudowa odcinka Wyszków – węzeł Poręba (długości 12,99 km) do standardu drogi ekspresowej trwa od wiosny tego roku. Inwestycję realizuje białostocki oddział GDDKiA, wykonawcą jest firma „SKANSKA”. Dwujezdniowa droga o nawierzchni z betonu cementowego ma być gotowa z końcem trzeciego kwartału 2018 r. Wartość kontraktu budowlanego – 334,7 mln. zł.
fot. Skanska
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom