Nocą wstrzymają ruch na „ósemce”

Wydarzenia

Nocą wstrzymają ruch na „ósemce”

19.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Nocami z 19 na 20 grudnia oraz z 20 na 21 grudnia wykonawca drogi ekspresowej Wyszków – Ostrów Maz. znów będzie wstrzymywał ruch. 
Utrudnienia wystąpią na odcinku Wyszków – węzeł Poręba. Związane będą z montażem belek prefabrykowanych na wiadukcie budowanym w rejonie przecięcia z drogą wojewódzką do Poręby oraz montażem siatek ochronnych i deskowania na wiadukcie między Trzcianką a stawami rybnymi. 
Prace prowadzone będą między godz. 24 a 6. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że ruch będzie wstrzymywany kilka razy, ale za każdym na nie dłużej niż 10 minut. Ze względu na bezpieczeństwo podróżujących, osoby kierujące ruchem będą zatrzymywać pojazdy na czas przemieszczania belek nad istniejącym ciągiem drogi krajowej 8.
Przypomnijmy, że przebudowa odcinka Wyszków – węzeł Poręba (długości 12,99 km) do standardu drogi ekspresowej trwa od wiosny tego roku. Inwestycję realizuje białostocki oddział GDDKiA, wykonawcą jest firma „SKANSKA”. Dwujezdniowa droga o nawierzchni z betonu cementowego ma być gotowa z końcem trzeciego kwartału 2018 r. Wartość kontraktu budowlanego – 334,7 mln. zł.
fot. Skanska
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jarosław Kalinowski nie tylko o Unii (foto)

Jarosław Kalinowski nie tylko o Unii (foto)

Spotkanie przedwyborcze europosła Jarosława Kalinowskiego – mieszkańca gminy Somianka, honorowego wójta tej gminy, od 1989 r. członka Polskiego Stronnictwa Ludowego, od 2008 r. przewodniczącego Rady Naczelnej PSL, W latach 1993-2009 posła na Sejm RP, od 2009 r. posła Parlamentu Europejskiego, polityka z dużym doświadczeniem – odbyło się 13 maja w miejskiej bibliotece. 
zobacz więcej
Trwają przygotowania do rozbudowy CKU i ZS3

Trwają przygotowania do rozbudowy CKU i ZS3

Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół nr 3 czeka wielka inwestycja. Jeszcze w tym roku zostanie rozebrany parterowy budynek od strony ul. Matejki, gdzie powstanie nowy, trzykondygnacyjny. Z kolei nad najstarszą częścią szkoły zostanie dobudowane jedno piętro. Szkoły zyskają w ten sposób kilka nowych sal lekcyjnych, których tak bardzo brakuje, zwłaszcza że we wrześniu naukę rozpocznie podwójny rocznik.
zobacz więcej
Emocjonujące wybory (foto)

Emocjonujące wybory (foto)

Janina Szczerba pozostanie przewodniczącą Osiedla nr 2, gdzie wybory odbyły się w poniedziałek 19 czerwca. Dotychczasowa przewodnicząca miała aż troje kontrkandydatów.
zobacz więcej
Quad postawił uczniom wyzwanie

Quad postawił uczniom wyzwanie

20 zespołów z 9 szkół średnich, gimnazjów i podstawówek powiatu wyszkowskiego i okolic walczy o nagrody w konkursie Quad/Graphics: „What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów”. To kolejna kreatywna inicjatywa dla młodzieży, przygotowana przez największą firmę w regionie.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom