(Nie)Szczęśliwa

Wydarzenia

(Nie)Szczęśliwa

09.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. czytelnik
Uważajcie rowerzyści i biegacze. W Drogoszewie jest ulica, na której możecie zapłacić mandat za przekroczenie prędkości. Ul. Szczęśliwą można poruszać się z prędkością tylko… 10 km/h.
- Babcia z wnuczkami szybciej na rowerze jeździ. Policja mogłaby wlepiać mandat za mandatem – ironizuje jeden z naszych czytelników.
Ograniczenie tonażu i prędkości na ul. Szczęśliwej obowiązuje od ok. 2 lat, czyli od momentu, gdy pojawiły się problemy z dopuszczeniem do użytkowania ulicy wyłożonej kostką brukową. W trakcie budowy okazało się, że wodociąg jest po innej stronie niż wskazują mapy. Trzeba było zmienić projekt, a ulicę podnieść. Zaprotestował jeden z mieszkańców najniżej położonego terenu, a w efekcie nadzór budowlany wydał decyzję o przywróceniu ulicy do poprzedniego stanu, co mogło wiązać się nawet z rozbiórką nowej drogi. Sprawa trafiła do sądu, który rację przyznał jednak gminie. Ostatecznej decyzji wciąż nie ma, droga oficjalnie nie jest więc dopuszczona do użytkowania. Gmina mogła ją więc zamknąć albo ograniczyć prędkość. Ale do 10 km/h? 
- Może to przesada – przyznają dziś urzędnicy i rozważają wprowadzenie ograniczeń obowiązujących na uliczkach osiedlowych.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom