(Nie)Szczęśliwa

Wydarzenia

(Nie)Szczęśliwa

09.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. czytelnik
Uważajcie rowerzyści i biegacze. W Drogoszewie jest ulica, na której możecie zapłacić mandat za przekroczenie prędkości. Ul. Szczęśliwą można poruszać się z prędkością tylko… 10 km/h.
- Babcia z wnuczkami szybciej na rowerze jeździ. Policja mogłaby wlepiać mandat za mandatem – ironizuje jeden z naszych czytelników.
Ograniczenie tonażu i prędkości na ul. Szczęśliwej obowiązuje od ok. 2 lat, czyli od momentu, gdy pojawiły się problemy z dopuszczeniem do użytkowania ulicy wyłożonej kostką brukową. W trakcie budowy okazało się, że wodociąg jest po innej stronie niż wskazują mapy. Trzeba było zmienić projekt, a ulicę podnieść. Zaprotestował jeden z mieszkańców najniżej położonego terenu, a w efekcie nadzór budowlany wydał decyzję o przywróceniu ulicy do poprzedniego stanu, co mogło wiązać się nawet z rozbiórką nowej drogi. Sprawa trafiła do sądu, który rację przyznał jednak gminie. Ostatecznej decyzji wciąż nie ma, droga oficjalnie nie jest więc dopuszczona do użytkowania. Gmina mogła ją więc zamknąć albo ograniczyć prędkość. Ale do 10 km/h? 
- Może to przesada – przyznają dziś urzędnicy i rozważają wprowadzenie ograniczeń obowiązujących na uliczkach osiedlowych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gorące konsultacje w sprawie pomnika burmistrza (foto)

Gorące konsultacje w sprawie pomnika burmistrza (foto)

Kilkanaście osób przyszło we wtorek 20 lutego do Urzędu Miejskiego na konsultacje społeczne w sprawie pomnika przedwojennego burmistrza Stanisława Wolskiego, pośmiertnie uhonorowanego wraz z żoną medalem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. Warto przypomnieć, że połowa mieszkańców przedwojennego Wyszkowa była wyznania mojżeszowego. Pomnik, zaprojektowany przez Czesława Dźwigaja, ma stanąć na placu między ulicami T. Kościuszki i Wąską, w miejscu, gdzie przed II wojną stała synagoga. Największą dyskusję wzbudziła podstawa pomnika, stylizowana na gwiazdę Dawida - symbol religii żydowskiej. 
zobacz więcej
Nie było wody i informacji

Nie było wody i informacji

Wszyscy walczą z koronawirusem, a na osiedlu Matejki wyłączyli wodę!!! Nie było nigdzie informacji, że woda zostanie wyłączona. Wodociągi przepraszają, zastępca burmistrza przeprasza, a sanepid mówi że to nie ich problem - pisze do nas zbulwersowana czytelniczka.
zobacz więcej
Czy da się samodzielnie wyleczyć depresję?

Czy da się samodzielnie wyleczyć depresję?

Depresja, utożsamiana najczęściej z utratą radości życia i generalnym przygnębieniem jest w rzeczywistości dużym światowym problemem i jednym z najczęściej spotykanych zaburzeń psychicznych współczesnego społeczeństwa.
zobacz więcej
Tragiczny wypadek. Nastolatek nie żyje, dwaj inni ciężko ranni

Tragiczny wypadek. Nastolatek nie żyje, dwaj inni ciężko ranni

Policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło 8 sierpnia wieczorem w Wincentowie, gmina Rząśnik. Na miejscu zginął 13-letni chłopiec, do szpitali w Wyszkowie i Warszawie przewieziono ciężko rannych 13- i 17-latków.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom