Advertisement 
Niebieskie serce dla autyzmu (foto)

Wydarzenia

Niebieskie serce dla autyzmu (foto)

21.05.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Setki dzieci i młodzieży przeszły ulicami Wyszkowa w zorganizowanym już po raz piąty marszu Niepełnosprawność + Integracja = Godnego Życia Gwarancja. Dzięki niebieskim balonikom marsz sprawiał wrażenie, jakby przez miasto płynęła niebieska fala integracji.
 
Marsz, z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa (21 marca) oraz Światowego Dnia Świadomości i Wiedzy o Autyzmie (2 kwietnia), co roku organizuje Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie”. Tegoroczna edycja odbyła się w ramach zadania „Inny nie znaczy gorszy”.
Uczestnicy spotkali się przy fontannie przy ul. Sowińskiego. Organizatorzy byli bardzo wdzięczni, widząc tak duże zainteresowanie ze strony przedszkoli i szkół. Z kolei organizatorom, za pasję i zaangażowanie, podziękował wicestarosta Leszek Marszał. Przyznał, że od rodziców osób niepełnosprawnych uczy się hartu i pogody ducha.
Marsz przeszedł ulicami Sowińskiego, Prostą, Świętojańską i Strumykową. Był nie tylko bardzo widoczny - dzięki niebieskim (na znak solidarności i integracji z osobami z autyzmem i zespołem Downa) koszulkom i balonikom, ale też głośny - dzięki miłośnikom motocykli z wyszkowskiego klubu „Free Horses MC”.
Finałem marszu było utworzenie na skwerze Jana Pawła II ogromnego niebieskiego serca dla autyzmu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku