Nie zgadzają się z karą

Wydarzenia

Nie zgadzają się z karą

13.01.2017
autor: Ewa Elward
Powiat odwołał się od decyzji urzędu kontroli skarbowej, który nałożył prawie 800 tys. zł kary za niesłuszne – zdaniem urzędników – pobranie subwencji oświatowej.
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy przyznania subwencji na uczniów szkół specjalnych, którzy przez krótki czas nie mieli ważnych orzeczeń lekarskich. Urząd uznał, że to naruszenie zasad, i głównie z tego powodu nakazał zwrot pieniędzy (kształcenie specjalne jest droższe, uczeń jest nim objęty na podstawie orzeczenia). Przedstawiciele starostwa uczestniczyli w rozmowach na temat anulowania kary w ministerstwie finansów, jednak decyzja została podtrzymana. Wobec tego powiat złożył odwołanie od niesprawiedliwego, zdaniem zarządu, wyroku. Jak twierdzą władze powiatu, wydawanie środków było przede wszystkim humanitarne, z pewnością prawidłowe. Kontrolerzy jednak zakwestionowali ważność orzeczeń. Niektórzy uczniowie nie mieli wydanych na czas dokumentów obowiązujących na cykl kształcenia. Przerwy trwały do 2 tygodni, zdaniem kontrolerów w tym czasie subwencja nie przysługiwała. 
Inne samorządy borykają się z podobnym problemem, niektóre mają do zwrotu nawet 2-3 mln zł. Nasi samorządowcy uważają, że dzieci miały pozostać i pozostały w tym systemie, żaden dyrektor by nie zostawi ucznia kilkanaście dni poza szkołą z powodu braku tego dokumentu. Warto też wiedzieć, że wydanie orzeczenia nie jest szybkie, konieczne jest terminowe złożenie dokumentów, by udało się załatwić formalności na czas.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gdzie najlepiej kupować artykuły rolnicze?

Gdzie najlepiej kupować artykuły rolnicze?

Jesteś rolnikiem i nie jesteś zadowolony z miejsca, w którym kupujesz potrzebne Ci rzeczy do gospodarstwa? Zastanawiasz się gdzie najlepiej kupować artykuły rolnicze? Ten artykuł jest dla Ciebie! Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat sklepów rolniczych - na co zwrócić uwagę przy zakupie produktów, czy zakupy przez Internet są bezpieczne, jak kupować, aby nie popełnić błędu. Zapraszamy do lektury!
zobacz więcej
Wielka satysfakcja i wewnętrzna radość

Wielka satysfakcja i wewnętrzna radość

Z dniem 25 stycznia 2019 r., po ponad 40 latach pracy w wyszkowskim urzędzie miejskim, na emeryturę odchodzi naczelnik Wydziału Ogólnego i Spraw Obywatelskich Barbara Bożuta. Z powołaniem jej następcy burmistrz wstrzymuje się do czasu wprowadzenia zmian w regulaminie organizacyjnym urzędu miejskiego.
zobacz więcej
Moim pięknym miastem zainteresowała się telewizja (foto)

Moim pięknym miastem zainteresowała się telewizja (foto)

To już dziewiąta edycja konkursu Moje piękne miasto. Uczestniczą w nim mieszkańcy budynków administrowanych przez WTBS. Nagrody mieszkańcem najpiękniej ukwieconych i najbardziej zadbanych posesji na specjalnej uroczystości wręczył burmistrz Grzegorz Nowosielski, w piątek 7 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego. – Dziękujemy za bardzo pozytywną promocję Wyszkowa – zwrócił się do uczestników konkursu. – Na pewno tym konkursem podnieśliśmy poziom estetyki miasta – dodał Marek Siekierski, prezes WTBS. Konkursem „Moje Piękne Miasto” zainteresowała się TVP3, nakręcony przez stację materiał będzie można obejrzeć w sobotę 9 września.
zobacz więcej
Oficjalnie Plac Miejski

Oficjalnie Plac Miejski

… taką nazwę nosi już plac położony między ulicami 11 Listopada a Sowińskiego. W budżecie gminy zarezerwowano 50 tys. zł na projekt jego zagospodarowania.
zobacz więcej
Zitcom