Nie wypalicie gorącym żelazem, nie zasypiecie, nie zniszczycie (foto)

Wydarzenia

Nie wypalicie gorącym żelazem, nie zasypiecie, nie zniszczycie (foto)

09.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Mamy kilkadziesiąt godzin, by zachęcić osoby niezdecydowane do tego, żeby poszli na wybory i zagłosowali za Polską - do poparcia Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich zachęcano w czwartek na wyszkowskim pl. Miejskim. Tym razem na wiecu wyborczym Prawa i Sprawiedliwości gościli ministrowie infrastruktury Andrzej Adamczyk i cyfryzacji Marek Zagórski.
 
Ministrów i parlamentarzystów, a także zwolenników Andrzeja Dudy powitali starosta Jerzy Żukowski i przewodniczący rady powiatu Waldemar Sobczak.
Obaj ministrowie wychwalali programy, z których pieniądze trafiają zarówno bezpośrednio do mieszkańców, jak i samorządów i przekonywali, że Platforma Obywatelska chce finansować tylko duże aglomeracje. 
- Polacy od 5 lat głosują za dobrą zmianą. W tym czasie zmieniliśmy podejście do tego, jak wygląda Polska, także poza dużymi miastami. Pokazaliśmy, że można zadbać o infrastrukturę, sprawy społeczne i kieszenie obywateli - mówił Marek Zagórski. - Co roku tylko z programu 500+ do kieszeni mieszkańców Wyszkowa trafia 4,5 mln zł. Mamy świadomość, jak to wpływa na funkcjonowanie lokalnej społeczności, gospodarki. To kierunek zmian, wytyczonych wzorem Andrzeja Dudy, który przybliża nas do Polski wspólnotowej, Polski wszystkich obywateli, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Chcemy, żeby czas dobrej zmiany był kontynuowany.
Minister cyfryzacji mówił o wzroście dochodów, które trafiają także do samorządów: - Ostatnia inicjatywa - Fundusz Inicjatyw Lokalnych to pieniądze, które trafiają bezpośrednio do gmin; prawie 2,3 mln zł do Wyszkowa na inwestycje, by zrekompensować straty wynikłe wskutek koronawirusa, ale z drugiej - by pobudzić rozwój lokalny w tym trudnym czasie. Ten kierunek to także środki, które przeznaczyliśmy na walkę ze skutkami koronawirusa, na zabezpieczenie miejsc pracy w Wyszkowie. Ponad 80 mln zł trafiło do przedsiębiorców z Wyszkowa. To blisko 4 tys. miejsc pracy, które dzięki temu nie zostaną utracone. I to się dzieje w całej Polsce. W ten trudny czas wchodzimy z bardzo dobrej pozycji. Według prognoz Komisji Europejskiej mamy najlepsze wskaźniki, jeśli chodzi o spadek produktu krajowego brutto. Spadek, ale najniższy w Europie. To efekt dobrej współpracy rady ministrów z sejmem i prezydentem. 
- Mamy kilkadziesiąt godzin, by powiedzieć, zachęcić osoby niezdecydowane do tego, żeby poszły na wybory i zagłosowały za Polską, potwierdzili, że to był dobry czas dla Polski - apelował minister Zagórski. - Potrzebujemy jeszcze spokoju, współpracy, trzech lat konstruktywnej pracy, by skoncentrować się na pracy, a nie awanturach.
Swoją obecność na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy zaznaczyli także zwolennicy Rafała Trzaskowskiego. W swoim przemówieniu często zwracał się do nich Andrzej Adamczyk. - Minister Zagórski szczególnie dostrzega zaniedbania, jakie zostawili nam poprzednicy. M.in. jegomość, który jest kontrkandydatem Andrzeja Dudy. Proszę podnieść wyżej tę fotografię, żebyśmy wiedzieli, o kogo chodzi - zwrócił się do kobiety trzymającej plakat wyborczy Rafała Trzaskowskiego. - Jest wiernym uczniem Donalda Tuska - dodał.
Andrzej Adamczyk mówił o podziale na Polskę A i B: - Przez lata zastanawiałem się, skąd się wziął pomysł na politykę polaryzacyjno-dyfuzyjną. Oznacza to, że inwestuje się duże środki w dużych aglomeracjach, a poza nimi Polacy muszą poczekać, często jedno albo dwa pokolenia. Wszystko wskazuje na to, że ten system kazał wyśmiewać Via Carpatię, którą zainicjował śp. Lech Kaczyński. Ale kazano wyśmiewać też Via Balitcę. Pamiętam, jak wierni uczniowie Donalda Tuska przed 4 lata w Łomży śmiali się z nas, że to niemożliwe, że powstanie droga ekspresowa. Teraz już rozumiem, dlaczego nie można było inwestować w regionach poza obszarem zainteresowania rządzących z Platformy Obywatelskiej. Ten jegomość taką politykę prowadził i taką będzie prowadził. Inwestowano tylko w dużych ośrodkach. Uznano, że ludzie tutaj na to nie zasługują, bo to Polska B. W 2015 r., kiedy Andrzej Duda wygrał wybory, to tacy ludzie jak ten jegomość zaczęli jęczeć, że zmieniamy Polskę i to idzie w bardzo złym kierunku. Negatywnie oceniali inwestycje w całej Polsce, nie tylko w wybranych miejscach.
Minister infrastruktury mówił o budowie dróg ekspresowych oraz dofinansowaniu do dróg budowanych przez samorządy: - W ubiegłym roku przeznaczyliśmy na wsparcie 6 mld zł, samorządy również wyłożyły swoje środki - na drogi powiatowe i gminne trafiło w sumie 10 mld zł, w tym roku ponad 6 mld zł. To jest proces, którego nie da się odmienić. Kontrkandydat Andrzeja Dudy powiedział niedawno, że jeśli odsunie się PiS od władzy, to wszystkie osiągnięcia PiS zostaną wypalone gorącym żelazem. Zapewniam, ani temu kontrkandydatowi, ani innym jego kolegom z PO nie uda się tego uczynić. Nie wypalicie gorącym żelazem programów społecznych, 500+, wsparcia inwestycji samorządowych. Nie zasypiecie, nie zniszczycie realizowanych inwestycji. Kolej Plus, Przystanki Prezydenckie, przebudowa polskiej kolei, szybkie koleje, sieć dróg ekspresowych - to programy, których gwarantem jest Andrzej Duda. Zróbmy wszystko, aby tak się stało.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość